Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Słoneczna sypialnia na poddaszu holenderskiego domu

Ocena: 5
6015

W tym holenderskim domu przestrzeń pod samym dachem została całkowicie przekształcona w stylową sypialnię. Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Nowe życie w poddasze tchnęły cztery okna dachowe FAKRO.

 

 

Komfortowa strefa nocna

Nowoczesny trend promuje podział budynku mieszkalnego na strefę dzienną i nocną. Strefę dzienną zazwyczaj lokalizuje się na parterze, z pełnym dostępem dla wszystkich domowników oraz gości. Strefa nocna, natomiast, zostaje odcięta od reszty domu. Idealnym więc miejscem na urządzenie takiej przestrzeni jest poddasze, które pozwoli na niezakłócony odpoczynek pod niebem. Połączenie czterech okien FAKRO zapewnia, że wspaniałe światło słoneczne wpada do wnętrza budząc do życia. Kiedy chcemy odpocząć, zaciemniające rolety zamontowane na oknach, sprawiają, że w pokoju nastanie pożądany mrok.

 

Stylowe połączenie

Jasne ściany, okna dające mnóstwo światła, sprawiły, że ta niewielka przestrzeń na poddaszu wydaje się dużo większa. Drewniane belki związane z konstrukcją dachu, które zostały zachowane, nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, tworząc unikatowy, kameralny nastrój. Dokładnie taki, jakiego szukamy w spokojnej, wygodnej sypialni.

 

 

Stworzone dla siebie

Do sypialni wybrano drewniane okna dachowe FAKRO w kolorze białym. Klamka umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie. Dodatkowo okna posiadają wydajny automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza i zdrowy mikroklimat nawet przy zamkniętych oknach. Zespolenie okien w pionie z nieotwieranymi oknami FXU, zwiększyły pole widzenia i napływ jeszcze większej ilości naturalnego światła do wnętrza. Aby cieszyć się komfortową przestrzenią na poddaszu wszystkie okna zostały wyposażone w zacieniające rolety ARF w jasnobeżowym odcieniu. Rolety dodatkowo podkreśliły styl tego kameralnego pomieszczenia i wraz z oknami zamieniły go w pełnowartościową przestrzeń życiową.

 

 

Nazwa inwestycji: Breda, Holandia

Zastosowane produkty FAKRO: FTU-V, okna do zespoleń FXU, roleta zaciemniająca ARF

 

 

Źródło: Fakro

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: