Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pokój z widokiem na niebo - renowacja włoskiego hotelu

Ocena: 5
4182

Nowy, luksusowy hotel DoubleTree by Hilton znajduje się na placu Piazza della Repubblica w Trieście. Zbudowany na początku ubiegłego wieku jako siedziba Zgromadzenia Adriatyckiego, budynek przeszedł gruntowną, trwającą dwa lata, renowację.

 

 

Równowaga smaków

 

 

Budynek zachował oryginalną, niezmienioną formę architektoniczną, wzbogaconą o współczesne elementy projektowe, które gwarantują maksymalny poziom usług hotelowych i komfort na najwyższym poziomie. Hotel posiada 100 komfortowych pokoi, 25 luksusowych apartamentów, okazałe lobby, a także sale konferencyjne, ekskluzywną strefę wellness oraz fitness. Meble oraz wnętrza zostały drobiazgowo odnowione; wspaniałe podłogi i okładziny z kamieni szlachetnych, mozaiki ścienne, sztukaterie i gobeliny. Wszystkie prace były prowadzone pod okiem konserwatora zabytków. Dzięki tej współpracy powstał oryginalny, wyważony stylistycznie obiekt z pięknymi wnętrzami. Zachował on wyrafinowaną estetykę początku XX wieku połączoną ze współczesnym, praktycznym designem.

 

Z widokiem na niebo

 

 

Pokoje gościnne znajdują się na kilku piętrach, a najpiękniejsze i najbardziej pożądane są te na czwartym piętrze: mieszczące się pod dwuspadowym dachem. Swój urok zawdzięczają oknom dachowym FAKRO, które otwierają się na niebo. W dzień, oświetlają przestrzenie naturalnym światłem słonecznym, nocą pozwalają obserwować księżyc i gwiazdy, tworząc niesamowitą atmosferę. Dla wygody i komfortu użytkowania gości, wszystkie okna dachowe, wyposażone zostały zarówno w dodatki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. 

 

 

Okna dachowe sterowane są zdalnie z przycisku naściennego i pracują w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Na ostatniej kondygnacji hotelu, zamontowano 32 okna dachowe FAKRO FTU-V Z-Wave w kolorze białym. Wykonane są one ze starannie wyselekcjonowanego i impregnowanego próżniowo drewna sosnowego, pomalowanego trzema warstwami lakieru poliuretanowego, który tworzy trwałą i idealnie gładką powierzchnię. W oknach zastosowano innowacyjną technologię thermoPro, która poprawia efektywność energetyczną okna, zwiększa jego trwałość i szczelność. Model ten wyposażony jest również w automatyczny nawiewnik V40P umożliwiający wymianę powietrza nawet przy zamkniętym oknie oraz system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na uwadze również bezpieczeństwo przeciwpożarowe, w niektórych pomieszczeniach technicznych zamontowano klapy dymowe FAKRO FSR. Posiadają one podłączony do systemu sterowania, siłownik elektryczny do automatycznego otwierania i zamykania skrzydła. Służą do wentylacji i oddymiania pomieszczeń.

 

Triest – brama Włoch

Piękny nadmorski Triest kusi swoim urokiem. Miasto jest wyjątkowe - mieszają się w nim różne kultury i style architektoniczne. Podobnie, swoimi podniebnymi pokojami kusi również wyjątkowy hotel DoubleTree by Hilton.

 

 

INFORMACJE

Nazwa inwestycji:                   Hotel DoubleTree by Hilton

Miejsce:                                  Triest, Piazza della Repubblica, Włochy

Projekt architektoniczny:        Caberlon Caroppi

Wykonawca:                           Carron Cav. Angelo

Otwarcie inwestycji:                2019

Zastosowane produkty FAKRO:

• FTU Z-Wave

• FSR P1

 

Źródło: Fakro

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: