Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka płaska

Ocena: 5
2990

Dachówki płaskie to współczesne rozwiązanie pokrycia dachowego, które posiadają z jednej strony równą płaską powierzchnię, z drugiej zaś praktyczne zamki służące do ich montażu. Na rynku są dostępne dachówki płaskie ceramiczne i betonowe.

 

 

Nowoczesna w dachówce jest głównie forma – wierzchnie plaszczyzny i elementy są płaskie, a do tego występują w modnych, ciemnych kolorach, od jasnoszarego, antracytowego z czarnym włącznie.

Dachówki tego rodzaju mogą być większe od tradycyjnych – osiągają długość nawet do 50 cm i szerokość do 30 cm. Na pokrycie nimi 1 m2 powierzchni dachu potrzeba średnio około 10 sztuk. Duże rozmiary dachówek płaskich ułatwiają i przyspieszają prace dekarskie. 

Zazwyczaj przy projektowaniu a później wykonaniu dachu można dobrać pełną gamę dodatków, jak np. dachówki połówkowe, krawędziowe, gąsiory, trójniki itp. Pozwala to na prawidłowe wykonanie pokrycia dachu i stworzenie pięknego elementu architektury.

Montaż dachu może być też przeprowadzony na dwa sposoby: tradycyjnie oraz na mijankę, czyli z przesunięciem elementów o połowę w każdym kolejnym rzędzie.

 

Zobacz więcej:

Dachówki płaskie - ceramiczne minimalistyczne

 

Dachówki płaskie - betonowe minimalistyczne

 

Modne dachówki płaskie od Braas

 

Dachówki płaskie

 

Ceramiczna dachówka płaska na elewacji

 

Uwagi do montażu

 

 

 

Opracowanie redakcyjne

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: