Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wyniki VII edycji konkursu POCHWAL SIĘ DACHEM

Ocena: 5
5174

Dziękujemy za wyjątkowo duże zainteresowanie najnowszą edycją Konkursu “Pochwal się dachem”. Spośród rekordowej ilości zgłoszonych obiektów do grona Laureatów zakwalifikowanych zostało aż 21 realizacji w trzech podstawowych kategoriach: 

  1. Renowacje (przeprowadzane pod nadzorem konserwatorskim).

  2. Obiekty nowe.

  3. Remonty.

Wyróżnione realizacje to obiekty o zróżnicowanych stylach architektonicznych i o różnym przeznaczeniu, na których zastosowano różnorodne technologie i techniki wykonawcze. W konkursie wyróżniono rzetelne wykonawstwo zgodne ze sztuką dekarską, pomysłowość rozwiązań nietypowych i stopień skomplikowania realizacji. 

Realizacje Laureatów będą stopniowo prezentowane na naszym portalu dachy.info.pl

 

LAUREACI 

 

1. Kategoria:  RENOWACJE


 

RENOWACJA - pokrycie dachu dachówką ceramiczną mnich-mniszka

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane i Konserwacji Zabytków K. Osuchowski A. Babik s.j., Malbork

Remont więźby dachowej oraz wymiana pokrycia dachu na dachówkę ceramiczną mnich-mniszka w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku (Bazylika Mariacka, zwana “Koroną Gdańska”).

 

Opis realizacji 

 

RENOWACJA - odnowienie zdobień i zwieńczenia kopuły dachu w tytan-cynku 

Stanisław Głusiński, Metaloplastyka Blacharstwo Dekarstwo, Legionowo

Odrestaurowanie starych ozdób metalowych (aniołków i girland) na Pałacu Poznańskiego w Łodzi oraz wykonanie zwieńczenia kopuły zabytkowego dachu wraz z odnowieniem innych elementów dekoracyjnych.

 

Opis realizacji 

 

RENOWACJA - odnowienie wieży kościoła przy użyciu blachy miedzianej

Andrzej Hurek, Usługi Ogólnobudowlane i Rozbiórkowe, Suchodaniec (woj. opolskie)

Renowacja wieży Kościoła Świętej Trójcy w Gorzowie Śląskim, w tym częściowy demontaż starej konstrukcji i wymiana elementów nie spełniających swojej funkcji, łącznie z wymianą króla oraz pokrycie wieży blachą miedzianą i wymiana iglic.

 

Opis realizacji 

 

RENOWACJA - pokrycie dachu dachówką aluminiową 

Krystian Piątek,  Pokrycia dachowe MAGBUD Sp. z o.o., Wrocław

Wymiana więźby dachowej z dokładnym odwzorowaniem układu krokwi i płatwi oraz wykonanie pokrycia dachu dachówką aluminiową na budynku starej przychodni we Wrocławiu przy ul. Poniatowskiego.

 

Opis realizacji 

 

2. Kategoria: Obiekty nowe

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu ceramiczną karpiówką

Kamil Kozioł, KamilDach, Siedlce

Piękne dachy na dwóch budynkach - mieszkalnym i gospodarczym - o łącznej powierzchni 620 m2 z charakterystycznym łącznikiem i trzema wolimi okami, starannie wykonane w całości przez jedną ekipę. 

 

Opis realizacji

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu ceramiczną karpiówką

Paweł Galor, Gal-Dach, Szczyty (woj. łódzkie)

Wykonanie więźby i deskowania w modrzewiu oraz pokrycie dachu z wolimi okami dachówką ceramiczną karpiówką. Do obróbek użyto tytan-cynku, a do deski okapowej - łupka naturalnego.

 

 

 

OBIEKT NOWY -  pokrycie dachu płaską dachówką ceramiczną

Tomasz Siepa, Dachy Siepa, Czapury (woj. wielkopolskie)

Wielopołaciowy dach z lukarnami na budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Robakowo. Firma wykonała zarówno konstrukcję dachu, jak i jego krycie płaską dachówką ceramiczną.

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu płaską dachówką betonową

Dach Holding, Hanbud, Michał Olszewski, Raszyn (woj. mazowieckie)

Nowoczesny i minimalistyczny w formie budynek jednorodzinny pokryty został płaską dachówką betonową w gwarancji systemowej z orynnowaniem bezokapowym.

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu płaską blachodachówką modułową

Kamil Kozioł, KamilDach, Siedlce

Dwa dachy o łącznej powierzchni 700 m2 pokryte płaską blachodachówką modułową zgodnie z zasadami Antyfarmers i wykonane z dużą precyzją, niezbędną do utrzymania prostych dużych płaszczyzn połaci dachu przy tak dużych powierzchniach. 

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu blachą aluminiową na rąbek

Krystian Piątek,  Pokrycia dachowe MAGBUD Sp. z o.o., Wrocław

Dach budynku przy ul. Wiejskiej we Wrocławiu, o bardzo nietypowym kształcie i z różnymi kątami nachylenia połaci, został pokryty blachą aluminiową na rąbek. Wszystkie dodatki systemowe, orynnowanie i kosze zlewowe wykonane są z blachy płaskiej, ponieważ standardowe rozwiązania nie odprowadzały bezpiecznie wody z rynien i połaci.

 

 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu blachą aluminiową na rąbek

Jacek Robak, FU Dach System, Kasina Wielka 

Budynek mieszkalny w Zakopanem o charakterze apartamentowca zaprojektowany w stylistyce zakopiańskiej ze skomplikowanym dachem, pokrytym 900 m2 blachy aluminiowej w technologii podwójnego rzemieślniczego rąbka stojącego. System rynnowy i bariery śniegowe wykonane ze stali.

 

 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu łupkiem naturalnym

Andrzej Hurek, Usługi Ogólnobudowlane i Rozbiórkowe, Suchodaniec (woj. opolskie)

Pokrycie dachu łupkiem w systemie łuskowym na nowym budynku mieszkalnym o charakterze letniskowym w okolicach Turawy, zaprojektowanym w stylu prowansalskim. Dach składa się z połączonych trzech dachów dwuspadowych na zespolonych ze sobą budynkach.

 

 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu łupkiem naturalnym

Artur Alfawicki, Alfa Dach System, Wrocław

Dach i elewacja domu jednorodzinnego z garażem o bardzo nowoczesnej minimalistycznej bryle zostały pokryte łupkiem naturalnym w systemie krycia podwójnego prostokątnego. Obróbki blacharskie wykonane z blachy aluminiowej.

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu łuską kwadratową z blachy tytan-cynk 

Adrian Werner, Juswer Blacharstwo Budowlane i Artystyczne, Dąbrowa Górnicza

Na nietuzinkowym budynku mieszkalnym w Katowicach zastosowano pokrycie z łuski kwadratowej z tytan-cynku jako pokrycie dachu i części elewacji (w proporcjach 180 m2 i 150 m2) z zastosowaniem zasad Antyfarmers. Szczególnie zwraca uwagę płynne przejście powierzchni dachu w elewację, gdzie zastosowano system rynny ukrytej.

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu blachą tytan-cynk na rąbek

Piotr Dela, Leszek Dela, Mińsk Mazowiecki

Dach wiejskiej rezydencji pokryty blachą tytanowo-cynkową w technologii podwójnego rąbka, zawierający wiele rozwiązań autorskich i pięknych detali. Elementy pionowe lukarn i kominów wykonane zostały z łuski kwadratowej.

 

Opis realizacji

 

OBIEKT NOWY - pokrycie dachu aluminiową dachówką łupkową

Jacek Robak, FU Dach System, Kasina Wielka 

Dach nowoczesnego budynku mieszkalnego pokryty został aluminiową dachówką łupkową. Wszystkie detale typu kalenica, wiatrownice, czoło balkonu to autorskie rozwiązania opracowane przez wykonawcę.

 

 

 

OBIEKT NOWY - dach zielony 

Artur M. Chmielewski, Jakub Nadolski, Blue Grass Architektura Krajobrazu, Gdynia

Zielony dach Hotelu Radisson Blu w centrum Sopotu łączy budynek pawilonu niezwiązanego na stałe z hotelem z centrum konferencyjnym. Pofalowany dach o pasowym układzie roślinności płynnie przechodzi w teren rekreacyjny wokół budynków.

 

Opis realizacji 

 

OBIEKT NOWY - dach kryty strzechą z trzciny

Marian Jamrozik, Usługi Strzecharskie Com-Dach, Podlesie (woj. śląskie)

Prace wykonawcze obejmowały wykonanie skomplikowanej konstrukcji dachu oraz pokrycie dachu i części elewacji strzechą trzcinową na bardzo ciekawym architektonicznie i nietypowym budynku mieszkalnym w Białej koło Częstochowy, znanym jako Barka Cieślika.

 

Opis realizacji 

 

3. Kategoria: REMONTY

 

REMONT - wymiana pokrycia na łupek i blachę tytan-cynk

Zenon Lewandowski, Usługi Blacharsko - Dekarskie, Legnica

Wykonanie nowej więźby budynku mieszkalnego, wymiana pokrycia dachowego na łupek (krycie szpicwinkiel) oraz wykonanie lukarn i pozostałych obróbek z blachy tytan-cynk. Całość prac wykonana bez projektu, wszystkie elementy opracowywane na bieżąco podczas wykonywania pokrycia.

 

Opis realizacji 

 

REMONT - wymiana pokrycia dachowego na blachodachówkę z posypką

Damian Skrzypek, DANEK Konstrukcje i Pokrycia Dachowe, Piaseczno (woj. mazowieckie)

Wzmocnienie elementów konstrukcji i wymiana pokrycia dachowego z istniejącego wióru osikowego na blachodachówkę stalową z posypką ceramiczną na budynku mieszkalnym w stylu Dworek Polski z dachem kopertowym z ośmioma wolimi okami.

 

Opis realizacji 

 

REMONT - naprawa dachu zielonego

Ryszard Piwowski, Perfekt Zakład Blacharsko-Dekarski, Bydgoszcz

Remont istniejącego dachu zielonego na budynku jednorodzinnym, gdzie wadliwie wykonano kilka elementów - izolację rekuperacji, styk dachu zielonego z dachem skośnym oraz obrzeża z tłucznia.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: