Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wybór dobrego dekarza. Na co zwrócić szczególną uwagę

Ocena: 5
3832

O sukcesie i powodzeniu prawidłowego wykonania pokrycia dachowego decyduje zarówno jakość użytych produktów, jak i wybór doświadczonej ekipy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza, który wykona nam solidny i bezpieczny dach na długie lata? Warto wziąć pod uwagę 3 główne aspekty, które mogą pomóc w podjęciu dobrej decyzji.

 

 

1.         Kwalifikacje

Według danych GUS obecnie w Polsce zawód dekarza wykonuje około 20 tysięcy osób. Zawód ten wiąże się nie tylko z wykonywaniem od kilku do kilkunastu pokryć dachowych w roku. Praca ta wymaga nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji, ponieważ rynek dekarski jest dynamiczny i wciąż pojawiają się nowe technologie, rozwiązania i przepisy, których należy przestrzegać. BMI Academy to pierwsze centrum szkoleniowe w Polsce, które skupia wszystkich specjalistów branży budowlanej. Uczestnicy szkoleń zdobywają kompleksową wiedzę, szkoleni są przez ekspertów z działu doradztwa technicznego w technologii wykonywania pokryć dachowych zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych. Wiadomości, jakie otrzymują dotyczą zarówno zagadnień formalnych, technicznych (np. hydroizolacji z wykorzystaniem technologii Icopal Szybki Syntan SBS), jak i produktowych (np. systemów Braas). Wyposażanie dekarzy w specjalistyczną wiedzę to klucz do solidnych i bezawaryjnych realizacji. Właśnie dlatego szukajmy dekarza, który może potwierdzić swoje kwalifikacje profesjonalnymi szkoleniami i certyfikatami, a jego wiedza i fachowość są weryfikowane przez producenta.

 

2.         Doświadczenie

Uznani i profesjonalni dekarze chętnie dzielą się referencjami od klientów, dla których z powodzeniem zrealizowali zlecenie. Aby je sprawdzić, warto umówić się z wykonawcą wcześniej. To również dobry moment na omówienie kolejnych etapów pracy i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Najlepsi dekarze są nie tylko wybitnymi rzemieślnikami, ale też doradcami. Umieją podpowiedzieć i zaproponować rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się na danym typie pokrycia dachowego. Warto pamiętać, że zawód dekarza posiada również wąskie specjalizacje. Jeśli dany dach jest niestandardowy lub znajdować się na nim będą np. wieżyczki, wole oka lub lukarny to bezpieczniej wybrać rzemieślnika, który ma doświadczenie w podobnych realizacjach. Potwierdzeniem umiejętności i doświadczenia dekarzy są także branżowe konkursy i wyróżnienia, w których oceniana jest praktyczna wiedza i konkretne prace. Jednym z takich wydarzeń jest coroczny konkurs SuperDekarz. Do programu może zgłosić się każdy zawodowiec, przedstawiając do oceny zrealizowane przez siebie projekty z użyciem produktów marki Braas. Jest to ciekawy element motywujący i inspirujący do rozwoju, a dla inwestorów potwierdzenie ciągłego poszerzania kompetencji dekarza i Jego  uczestnictwa w programach branżowych.

 

3.         Potwierdzenie  umiejętności dekarza

Jeśli dekarz ma odpowiednie kwalifikacje poparte dużym doświadczeniem, to można być prawie pewnym, że z sukcesem wykona powierzone mu zadania. Dodatkowym potwierdzeniem jego profesjonalizmu są również certyfikaty sygnowane marką producentów dachówek. Wymienić tu można program Certyfikowany Dekarz Braas. Jest on gwarancją najwyższej jakości wykonania usługi pokrycia dachowego. Do zdobycia certyfikatu konieczne jest odbycie dwóch specjalistycznych szkoleń Braas, podczas których uczestnicy zdobywają nowe umiejętności zawodowe, poszerzają swoje kompetencje i wiedzę o informacje obejmujące nowe technologie i kategorie produktów. Aby otrzymać certyfikat konieczne jest również zgłoszenie do oceny wybranej przez siebie realizacji. Dokument ważny jest przez dwa lata, a jego przedłużenie następuje dopiero po ukończeniu kolejnych szkoleń. Taki sposób certyfikowania kwalifikacji dekarzy z jednej strony jest zapewnieniem dla inwestorów, a z drugiej pozytywnie wpływa na ciągły rozwój rzemieślników. Dzięki współpracy na linii dekarz- ekspert, dekarze znają najnowsze produkty i rozwiązania, którymi mogą dzielić się z klientami jednocześnie jako fachowcy i doradcy. Cały proces wyposażania rzemieślników w branżową wiedzę poprzez szkolenia, ciągły rozwój ich kompetencji i umiejętności w połączeniu z systemowymi gwarancjami od producentów (np. Gwarancja Systemowa Braas), dają inwestorom i klientom poczucie bezpieczeństwa i zaufania do swoich decyzji.

Wybór dobrego dekarza to niezwykle istotny etap powstawania dachu. Funkcjonalny projekt i produkty najwyższej jakości to duża część sukcesu, a w połączeniu z profesjonalnym dekarzem dadzą nam wymarzony efekt; dach będzie bezpieczny, trwały i zapewni nam spokój.  Certyfikowanych Dekarzy Braas można znaleźć na stronie www.superdekarz.pl.

Źródło: BMI Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: