Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

VIII Wojewódzkie Spotkanie Dekarzy Utylizacja azbestu

Ocena: 0
9070
Podobnie jak większość naszego kraju województwo łódzkie coraz bliżej jest momentu rozliczenia się z postępów w utylizacji azbestu, tysiącami ton zalegającego na polskich dachach. Firmy dekarskie oraz producenci przy współpracy czołowego łódzkiego dystrybutora materiałów dachowych, firmy Zamek, pokazują, że temat utylizacji azbestu należy potraktować wyjątkowo poważnie.
Wojewódzkie Spotkania Dekarzy to relaks

Organizatorzy VIII Wojewódzkich Spotkań Dekarzy starają się wzbogacać wiedzę i umiejętności dekarzy, a także dostarczać im rozrywki. Co roku zwiększa się liczba dekarzy biorących udział w Spotkaniach: na tegoroczne czerwcowe zaproszenia przyjęło 270 osób.

Głównym motywem corocznych imprez są aktualne zagadnienia mające wpływ na społeczność dekarską i warunki pracy dekarzy. Tematem tegorocznego spotkania jest azbest i jego utylizacja. Wybór zagadnienia nie jest przypadkowy. Ogromne ilości azbestu znajdują się na dachach w postaci popularnego kiedyś eternitu.

Ten groźny materiał trzeba usunąć. Duży w tym udział mogą mieć firmy dekarskie, jako te bezpośrednio zaangażowane w jego usuwanie. Zagadnienie budzi coraz większe zainteresowanie dekarzy. Aby jednak zdobyć uprawnienia do usuwania azbestu, trzeba wziąć udział w szkoleniu. Pierwszy krok do zdobycia certyfikatu „Azbest – Program Gospodarki Odpadami” będzie można uczynić właśnie w trakcie VIII Wojewódzkich Spotkań Dekarzy, które pod patronatem firmy Zamek odbędą się 21–22 czerwca nad Zalewem Sulejowskim.

Dekarzom przybliżony zostanie temat uprawnień, jakie uzyskają otrzymując ww. certyfikat; warto nadmienić, że efektem finalnym będzie uzyskanie kompletnych uprawnień do usuwania azbestu - dokumentów gotowych do zatwierdzenia w stosownych urzędach. Tak więc nie będzie to jedynie certyfikat stwierdzający odbyte szkolenie, lecz dokument urzędowy z uprawnieniami.

Do dyspozycji gości będą przedstawiciele uczestniczących producentów. Zainteresowani będą mogli uzyskać odpowiedzi dotyczące zastosowania poszczególnych produktów, w tym również o zastosowaniu materiałów zastępujących pokrycia azbestowe.
...ale również okazja do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi producentów

Konwencja spotkania oparta została na sprawdzonym modelu zdobywania i poszerzania wiedzy poprzez integrację i rekreację. Zdaniem firmy Zamek taka formuła jest bardziej wartościowa w porównaniu ze szkoleniami o profilu stricte merytorycznym, dodatkowo służy bowiem wymianie poglądów i doświadczeń. Dwudniowe spotkanie daje również doskonałą możliwość zapoznanie się z najnowszą ofertą i strategią działania producentów.

Na część rozrywkową spotkania składać się będą atrakcje sprawnościowe z punktem kulminacyjnym – wyścigiem na torze gokartowym. Ponadto w programie wspólne grillowanie, koncert zespołu muzycznego i zabawa do białego rana.

21–22.06.2008 r. – VIII Wojewódzkie Spotkanie Dekarzy
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Borki nad Zalewem Sulejowskim

Organizacja i współpraca: Zamek, Plastmo, PCA, Monier, Meyer-Holsen, Lindab, Lemar, Koma, IVT, Fakro, Du Pont, Bogen
Patron medialny: miesięcznik DACHY, vortal dachowy.pl

Źródło: Dachy, nr 5 (101) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: