Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Sukcesywne wznowienie produkcji okien dachowych Velux w Polsce

Ocena: 0
4330

Fabryki VELUX w Gnieźnie i Namysłowie od 14 kwietnia wznowiły produkcję na kilka dni w tygodniu.

"Produkcja w polskich zakładach została wstrzymana od 29 marca na dwa tygodnie z powodu spadającego europejskiego popytu oraz wzrastających zapasów w europejskich magazynach, jak również niedoborów zaopatrzenia w komponenty spowodowanych przez pandemię koronawirusa. Ponowne otwarcie naszych lokalizacji produkcyjnych w Polsce następuje w tym samym czasie, co innych zakładów produkcyjnych w Europie. Decyzja, aby stopniowo wznawiać produkcję okien dachowych w zakładach VELUX w Europie wynika z potrzeby uzupełnienia zapasów oraz zaspokojenia zapotrzebowania na produkty VELUX na kilku rynkach. Ponadto powolny rozruch pozwoli utrzymać stabilność miejsc pracy. Produkcja będzie odbywać się w trzy z pięciu dni roboczych tygodnia od 14 kwietnia aż do odwołania. Ilość dni pracujących w tygodniu będzie dostosowywana w razie potrzeby na podstawie wielkości sprzedaży, zaopatrzenia magazynów oraz dostępności dostaw komponentów. Przy pełnych mocach produkcyjnych w spółkach NB Polska Sp. z o.o. (fabryki w Gnieźnie) oraz w spółce NM Polska Sp. z o.o. (fabryka Namysłów) łącznie pracuje około 1500 osób. Wszelkie środki ostrożności będą nadal zachowywane, a w razie potrzeby zostaną zaostrzone w celu ochrony zdrowia pracowników powracających do pracy, a także współpracujących z nimi dostawców i partnerów. Grupa VELUX będzie nadal monitorować rozwój rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) oraz wynikający z tego wpływu na sprzedaż oraz zaopatrzenie i podejmie dodatkowe środki w razie potrzeby. Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników pozostaje najwyższym priorytetem, a dodatkowo naszym społecznym obowiązkiem jest pomaganie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa, przy jednoczesnym zapewnieniu dostaw do naszych klientów" - poinformowała firma VELUX w wydanym komunikacie prasowym.

Źródło i zdjęcie: Velux

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: