Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy z użyciem pianokleju dekarskiego Tytan Professional KDT12

Ocena: 0
2738
W dniach 02-03 luty br., podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016, odbyły się VIII Mistrzostwa Młodych Dekarzy, jedno z istotniejszych wydarzeń branży dachowej. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw w kategorii ‘Dach płaski’ użyto pianokleju dekarskiego TYTAN Professional KDT12.

Dziewięć drużyn, reprezentujących dekarzy z całego kraju rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszych wykonawców na Targach BUDMA w "Strefie Dobrego Dachu". Pod opieką swoich Mentorów prezentowali swoje zdolności w trzech kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy metalowe i dachy płaskie.

"W tym roku zainteresowanie tematem uczestnictwa w Mistrzostwach przerosło nasze oczekiwania. Do ostatniego momentu zgłaszały się drużyny z kolejnych miast Polski, co upewnia, że jest to niezwykle wydarzenie w naszej branży. Dzięki naszym Partnerom mieliśmy możliwość wyłonić młodych i najzdolniejszych, żeby w październiku godnie reprezentowali Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się w Warszawie" - przypomina Anna Deran, Dyrektor Operacyjny PSD.


Jednym ze sponsorów była po raz kolejny Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, znany wykonawcom, głównie pod marką TYTAN Professional. Zespoły konkursowe pracowały m.in. na takich produktach TYTAN Professional, jak: innowacyjny pianoklej dekarski KDT12, piana poliuretanowa 65 oraz na specjalistyczny uszczelniacz dekarski dedykowany do pracy w ekstremalnych warunkach.

"TYTAN Professional KDT12 służący do klejenia płyt styropianowych, XPS, a także wełny mineralnej, przeznaczony jest do profesjonalnego montażu termoizolacji dachów płaskich. Innowacyjna receptura powoduje zwiększoną odporność na silny wiatr, zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyjątkową siłę spoiny. Te zalety techniczne sprawiły, że nowy produkt spotkał się od razu ze sporym zainteresowaniem całego środowiska dekarskiego" - zauważa Katarzyna Banachowicz-Figiel, Product Manager w firmie SELENA SA.


"Pianoklej KDT12 polecamy jako materiał do szybkiego i skutecznego montażu termoizolacji na dachu. Jest bardzo łatwy i wygodny w aplikacji. Wystarczy założyć pistolet na puszkę i działać. Nie brudzi materiałów na dachu ani ubrań w odróżnieniu od innych mas klejących. - zauważa Mentor, którego zespół zajął 1. miejsce, Mirosław Minorczyk. Wieloletnie doświadczenie w branży upewniło mnie już nie raz w przekonaniu, że do pracy w wymagających warunkach, trzeba używać produktów o najwyższej jakości i właśnie dlatego często korzystam z Tytana" - dodaje dekarz, Mirosław Minorczyk.

"Zawodnicy byli też pod sporym wrażeniem wydajności KDT12. Producent podaje wydajność do 13 m² z puszki. Jak na moje oko, na pewno wystarczy na więcej. Dodatkowo ten pianoklej ma świetną przyczepność i jest niskoprężny, dzięki czemu nie powoduje klawiszowania materiałów termoizolacyjnych na dachu" - stwierdza Marcin Minorczk, jeden z zawodników wygranego zespołu, który pasją do dachów zaraził się od Ojca.


Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy postawionych i zagospodarowanych zostało 9 konstrukcji, po trzy z każdej kategorii. Całość tego dwudniowego wydarzenia relacjonował na żywo dziennikarz, Filip Chajzer.

Ogłoszenie wyników MPMD miało miejsce 04 lutego, podczas XV Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, odbywającego się również na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach BUDMY.

Źródło i zdjęcia: Selena
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: