Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ogólnopolski Salon Dekarski

Ocena: 0
2634
21-22 listopada 2008 to będą wyjątkowe dni dla polskiej branży dachowej. Jest to bowiem termin, w którym w Łodzi odbędzie się Ogólnopolski Salon Dekarski – dwa dni pełne pokazów praktycznych, warsztatów, seminariów i konferencji dekarskich prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Ogólnopolski Salon Dekarski to nie targi w powszechnym tego słowa znaczeniu. Nie chodzi tu bowiem o to, aby producenci mogli po prostu zaprezentować swoje wyroby. W zamyśle projekt ma być przedsięwzięciem „jak najbliżej praktyki”, czyli zajmować się przede wszystkim zagadnieniami wykonawczymi

Idea Salonu Dekarskiego narodziła się z chęci działania na rzecz doskonalenia wykonawców, którzy chcą się uczyć, nie zawsze jednak mogą sobie pozwolić na dłuższe wyjazdy szkoleniowe. Z kolei producenci w trakcie organizowanych przez siebie szkoleń kładą nacisk na promowanie własnych wyrobów, mniejszą wagę przykładając do omawiania niuansów niektórych detali. Uczestnicy szkoleń nierzadko zgłaszają wątpliwości odnośnie pewnych przyjętych rozwiązań, chcą, aby im dokładnie wytłumaczyć, dlaczego tak, a nie inaczej. Tego wszystkiego będą się mogli dowiedzieć podczas Salonu.

Zakres zagadnień, które będą omawiane podczas seminariów i konferencji, ustalony został na podstawie rozmów z firmami wykonawczymi. Starannie wyselekcjonowane tematy spotkań będą odpowiedzią na zgłaszane przez dekarzy problemy. Są to zagadnienia, które w codziennej pracy nastręczają im najwięcej problemów.

Ale Salon to nie tylko teoria - wykonawcy będą mogli tu pogłębić wiedzę i nabyć nowe umiejętności praktyczne. Na licznych zajęciach teoretycznych i praktycznych producenci będą mieli okazję zminimalizować błędy popełniane w wykonawstwie, a co za tym idzie również późniejsze problemy z reklamacjami.

Organizatorzy Salonu mają duże doświadczenie w organizowaniu targów oraz szkoleń. Swoją wiedzę chcą wykorzystać do kształcenia najważniejszych w branży budowlanej grup wykonawców, którymi są dekarze, blacharze i cieśle.

Impreza będzie także okazją do zapoznania się z najnowszymi i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami dekarskimi. Do dyspozycji firm producenckich będą dwie hale targowe, na terenie których odbywać się będą prezentacje produktów i sposobów ich montażu w najbardziej newralgicznych i trudnych do wykonania fragmentach dachu.

Wszystko to po to, aby zbudować silną branżową imprezę, od specjalistów dla specjalistów.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego zapraszają wszystkich producentów do aktywnego udziału w przedsięwzięciu. Zainteresowane firmy producenckie będą miały możliwość prezentacji wybranego przez siebie zagadnienia, jeśli tylko stwierdzą, że warto go omówić i że spotka się to z zainteresowaniem odbiorców.

Miesięcznik DACHY jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Źródło: Dachy, nr 2 (98) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: