Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nagroda Duńskiej Organizacji ds. Eksportu dla VELUX Polska

Ocena: 0
2112
13 maja 2014 r., podczas oficjalnej wizyty w Polsce duńskiej pary książęcej, VELUX otrzymał prestiżową nagrodę - dyplom Duńskiej Organizacji ds. Eksportu i Medal Honorowy JKW księcia Henryka.

VELUX w Polsce został doceniony za to, że działa w sposób odpowiedzialny, inwestuje przyczyniając się do tworzenie nowych miejsc pracy oraz skutecznie rozwija eksport. Nagrodę z rąk JKW księcia Fryderyka w imieniu firmy odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska. Dyplom Duńskiej Organizacji ds. Eksportu i Medal Honorowy księcia Henryka są najbardziej prestiżowymi nagrodami w dziedzinie handlu międzynarodowego w Danii.

Przyznawane są przez Duńską Organizację ds. Eksportu osobom lub firmom działającym za granicą, za szczególne osiągnięcia w promowaniu duńskich produktów i usług. O przyznaniu nagrody decyduje jury reprezentowane przez JKW księcia Henryka, przedstawicieli Duńskiej Organizacji ds. Eksportu oraz duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grupa VELUX obecna jest na polskim rynku od 1989 r. W 1990 r. powstała spółka handlowa VELUX Polska, a produkcja w pierwszej fabryce w Gnieźnie ruszyła 16 lat temu. Kolejna powstała w 2003 r. w Namysłowie. Grupa VELUX w Polsce to znaczący inwestor i pracodawca.

"VELUX od ponad 20 lat z sukcesem inwestuje i rozwija się w Polsce, wnosząc swoje wartości, model biznesowy oparty na społecznej odpowiedzialności oraz innowacyjne produkty. Przyczynia się do promocji duńskich produktów, jak również kreuje miejsca pracy i wpływa na rozwój otoczenia, w którym działa. Jako ambasador jestem dumny z sukcesów duńskich firm w Polsce" - powiedział Steen Hommel, ambasador Danii w Polsce.

Dzisiaj Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, są największym producentem i eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,3 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3100 osób, w tym większość w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa VELUX zainwestowała w Polsce ponad 250 mln zł na modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Była to największa inwestycja w ponad 20-letniej historii Grupy VELUX w Polsce. Okna Nowej Generacji są bardziej energooszczędne, dostarczają więcej światła i zapewniają większy komfort użytkowania.

"Otrzymana nagroda jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, ponieważ docenia obecność VELUX na polskim rynku jako znaczącego inwestora, pracodawcy i partnera w regionie. Jestem przekonany, że nasze ostatnie inwestycje w Polsce będą siłą napędową nie tylko do naszego dalszego rozwoju lecz przyczynią się także do rozwoju lokalnej gospodarki" - powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.


Duńska Organizacja ds. Eksportu powstała w 1965 r., a jej celem jest promowanie oraz wspieranie handlu pomiędzy firmami duńskimi i zagranicznymi. Ma ponad 550 członków (małych, średnich i dużych duńskich firm eksportowych), pogrupowanych w 13 sieciach sektorowych. Jest największą duńską organizacją zajmującą się ułatwianiem nawiązywania kontaktów eksportowych. Planuje oraz realizuje kampanie eksportowe, często połączone z międzynarodowymi targami handlowymi i wystawami oraz zapewnia platformę dla duńskich eksporterów i zagranicznych odbiorców. Każdego roku Duńska Organizacja ds. Eksportu wręcza swoje dyplomy oraz Medale Honorowe JKW księcia Henryka. Więcej informacji pod adresem www.expordaward.dk

Źródło: VELUX Polska
Zdjęcia: Ambasada Danii, VELUX Polska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: