Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Jak osiągnąć sukces w branży dekarskiej?

Ocena: 0
2974

Inicjatywa #DumnyDekarz promująca dekarstwo poprzez umożliwienie profesjonalistom zaprezentowania siebie oraz swoich sukcesów to wstęp do dyskusji o branży, jej rozwoju i popularyzacji zawodu dekarza. 

 Z jednej strony prognozy są obiecujące – odczuwalne jest coraz większe zapotrzebowanie na nowe inwestycje, wzrasta PKB a także perspektywa pozyskania nowych kontaktów. Drugą stroną medalu jest brak wystarczającej liczby wykwalifikowanych pracowników oraz znikoma ilość chętnych do pracy w tym fachu. Do polepszenia sytuacji na rynku dekarskim dąży projekt #DumnyDekarz – ogólnopolska inicjatywa branżowa, działająca pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Cierpliwość i nowe technologie
Na renomę trzeba sobie zapracować, będąc dokładnym i uczciwym ekspertem. Swoją pracę warto dokumentować i reklamować w sieci, o czym przekonują mistrzowie dekarstwa, Marek i Paweł Francuz, jedni z bohaterów rocznika Dekarze 01/2019 wydanego w ramach akcji #DumnyDekarz. Rodzinny biznes z wieloletnią tradycją może pochwalić się nie tylko pozytywnymi opiniami na portalach społecznościowych, ale również kreatywnym podejściem w komunikacji – ile jest firm na polskim rynku, które pokazują kolejne etapy realizacji nagrywając filmy dronem? Wysoka jakość pracy idąca w parze z umiejętną aktywnością w Internecie to czynniki, na które klienci z pewnością zwrócą uwagę. 

Marek i Paweł Francuz

Jakość i lepsze narzędzia
Agnieszka Stożek udowadnia, że baba na dachu nie powinna nikogo dziwić i w zawodzie dekarza radzi sobie bardzo dobrze. Ona i jej ojciec, Jan Stożek, to kolejni bohaterowie, których historię można poznać pobierając darmowy rocznik Dekarze 01/2019, dostępny na stronie www.dumnydekarz.pl. W wyjątkowym wywiadzie zdradzają m.in., że przepis na sukces w branży to robienie dobrej roboty – wtedy praca sama szuka człowieka. Kolejną cenną radą jest inwestowanie w nowoczesne narzędzia zamiast w lepsze firmowe auta.

Jan i Agnieszka Stożek

Wiedza i własna nisza
Kluczem do rozwoju zawodowego może być skupienie się na konkretnej specjalizacji oraz pójście nie w ilość zleceń, jak tłumaczą kolejni eksperci, a w ich dostosowany do siebie charakter. Niezmiernie ważne jest nieustanne zdobywanie wiedzy na temat fachu, rozwijającego się rynku materiałów czy nowych rozwiązań. Daniel Baliński i Marcin Solarek, mistrzowie dekarstwa z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem, stawiają na naukę, przekazywanie swojej wiedzy kolejnym pokoleniom dekarzy oraz integrację środowiska dekarskiego. Te same wartości przyświecają inicjatywie #DumnyDekarz – kliknięcie przycisku POMAGAJ na stronie www.dumnydekarz.pl i stworzenie własnej grafiki z logo projektu to 10 zł przekazane na wspieranie młodych dekarzy, uczących się zawodu. Zgromadzone środki finansowe posłużą do ufundowania stypendiów w roku szkolnym 2019/2020 dla najlepszych uczniów klas dekarskich. 

Daniel Baliński i Marcin Solarek

Trendy i podział obowiązków
Trzech braci – Karol, Wojciech i Sylwester Bednarscy – to pracowici pasjonaci, którzy jako czynnik sukcesu wyróżnili jasny podział obowiązków. Każdy z nich ma swoją specjalizację, dzięki czemu idealnie się uzupełniają a każdy z nich robi to, w czym jest najlepszy. Obserwacja aktualnych trendów, wszechstronność, a także umiejętność rozmowy z inwestorem to kolejne elementy, które pozytywnie wpływają na ocenę firmy dekarskiej.

Bracia Karol, Wojciech i Sylwester Bednarscy

Dołącz do akcji #DumnyDekarz
Inicjatywa #DumnyDekarz umożliwia pokazanie swojej pracy, wsparcie przyszłych adeptów rzemiosła oraz inspirowanie się doświadczeniami kolegów po fachu. Wywiady prezentowane na łamach Dekarzy 01/2019 prezentują specyfikę współczesnych firm dekarskich, porady i ich różne doświadczenia. To lektura przyjemna i obowiązkowa nie tylko dla osób związanych z branżą. Do pobrania bezpłatnie na stronie www.dumnydekarz.pl 

Akcję będzie można również wspomóc na stoisku Dakea podczas pikniku dekarskiego, organizowanego w ramach Dnia Dekarza, który odbędzie się 27 lipca 2019 na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wydarzenie jest również jubileuszem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. 

Źródło: Dachy, nr 7-8 (235) 2019

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: