Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Inwestycja w przyszłość - Dźwig Klaas K 20/30 TS

Ocena: 0
5283
Firma F.H.U.P. Knapczyk Junior z Jabłonki w powiecie nowotarskim nabyła niedawno dźwig dekarski marki Klaas. Maszyna została zakupiona w firmie Lift Polska, będącej przedstawicielem marki Klaas na Polskę.

DACHY: Czy zakupiony dźwig był firmie rzeczywiście niezbędny? Co sprawiło, że firma zdecydowała się na nabycie tak zaawansowanego technicznie sprzętu?

Grzegorz Knapczyk, F.H.U.P. Knapczyk Junior: Przyznam, że przed zakupem mieliśmy wątpliwości, czy dźwig jest nam na pewno potrzebny. Jednak w tej chwili nie wyobrażamy sobie pracy bez niego. Zakup wymusiła specyfika oferowanych przez nas usług oraz chęć pozostania konkurencyjnymi. Dzisiaj kto nie inwestuje, ten za chwilę wypada z rynku. Firma dekarska, której ambicją jest przyjęcie każdego zlecenia, nawet najbardziej złożonego, nie może obejść się bez specjalistycznego sprzętu. Dźwig pomoże nam obniżyć koszty usług (nie będziemy musieli już go wypożyczać) oraz zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Tym bardziej, że na terenie, na którym działamy, nie ma firmy dekarskiej posiadającej podobną maszynę.

Jaki konkretnie model wybraliście?

Jest to żuraw Klaas K 20/30 TS, na przyczepie samochodowej, o udźwigu maksymalnym 1,3 t.

Dlaczego wybór padł akurat na ten model i kto o tym zdecydował?

Takiego dźwigu szukaliśmy prawie dwa lata. Oglądaliśmy maszyny różnych marek i typów, ale do ostatecznego wyboru przyczyniło się nasze zetknięcie się z przedstawicielem producenta na Polskę, czyli Danielem Jaroniem z firmy Lift Polska. Byliśmy z nim nawet w zakładzie produkcyjnym Klaas w Niemczech. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że ten model żurawia będzie dla nas najlepszy.

Jak jest wyposażony ten dźwig?

Główne wyposażenie standardowe obejmuje m.in. system aluminiowych podpór ze stałą kontrolą statyczności każdej podpory z osobna, sterowanie z pilota bezprzewodowego, aluminiowy system masztowy, oszczędny silnik wysokoprężny napędzający dźwig i napęd samojezdny w jednej z osi, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Natomiast do wyposażenia dodatkowego należy ogromna liczba akcesoriów, od wideł i łańcuchów, poprzez chwytaki do dachówek i cegieł, na koszach roboczych, nieckach i in. kończąc.

Do czego żuraw będzie wykorzystywany w firmie?

Poprzez swoją uniwersalność (możliwość zamontowania kosza roboczego na haku) i dobrą mobilność (maszyna jest zamontowana na przyczepie i ma własny napęd samojezdny do poruszania się po placu budowy w ciasnych zakamarkach) może być wykorzystywany praktycznie do każdej pracy i na każdej budowie: do prac dekarskich, ciesielskich, do budowy domów, wycinki drzew. Pracownicy znajdujący się na dachu praktycznie nie muszą opuszczać swojego miejsca pracy – wszystko dostają na miejsce: dachówki, blachę, łaty, krokwie, itp.

Dziękuję za rozmowę.

Źródło: Dachy, nr 9 (129) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: