To było pierwsze w Polsce przedsięwzięcie tego typu – impreza tylko dla branży dachowej,
dla fachowców i od fachowców. Pełna ciekawych wydarzeń, pokazów, warsztatów i wykładów.
Wszystko wskazuje na to, że było to udane przedsięwzięcie.
dla fachowców i od fachowców. Pełna ciekawych wydarzeń, pokazów, warsztatów i wykładów.
Wszystko wskazuje na to, że było to udane przedsięwzięcie.

W niemal powszechnej opinii uczestników Salonu frekwencja była więcej niż zadowalająca
Plany zorganizowania w Polsce imprezy targowo-warsztatowej tylko dla branży dachowej mają kilkuletnią historię. Zrealizować je udało się portalowi dachowy.pl i firmie Interservis – to oni byli organizatorami I Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego.

Podczas wykładów zajęte były wszystkie miejsca
Salon odbył się w hali Łódzkiego Ośrodka Sportu i trwał dwa dni, piątek i sobotę. Parking pod halą, w której odbywała się impreza, był zapełniony do ostatniego miejsca, zajęte były także miejsca na okolicznych ulicach.

Mimo niedogodnych warunków Koma demonstrowała praktyczne możliwości swoich palników
Wchodzący dekarze kierowani byli do recepcji, gdzie odbierali profesjonalne teczki z programem imprezy, godzinami wykładów, folderami wystawców i ankietą do wypełnienia. Następnie wchodzili na halę wystawową. Frekwencja imprezy była znakomita – przez dwa dni przez halę przewinęło się ponad 1000 dekarzy. Wielu z nich przyjechało z daleka, bo ze Szczecina, Katowic czy Lublina. Zgodnie twierdzili jednak, że warto było.

Ogólnopolski Salon Dekarski to także miejsce wymiany poglądów
Na dużej hali odbywały się pokazy i prezentacje producentów materiałów i narzędzi. Przyznać trzeba, że nie wszyscy z wystawców odnaleźli się w formule Salonu, która największy nacisk kładła na ćwiczenia praktyczne. Mimo tego także i ich stoiska cieszyły się zainteresowaniem dekarzy.

Rheinzink nigdy nie narzekał na brak zainteresowania swoimi szkoleniami
W położonych w tej samej hali salach wykładowych odbywały się wykłady prowadzone przez fachowców z branży. Zainteresowanie wśród dekarzy było tak duże, że na niektóre wykłady trudno było wręcz znaleźć wolne miejsca siedzące.

Jarosław Wrzeszczyński, szef firmy Eurodach (z prawej) gratuluje świeżemu posiadaczowi zaginarki ZED-2000, Hieronimowi Ulańczykowi
Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego Złoty Medal Salonu przyznała „Narzędziom i urządzeniom do bezogniowego łączenia pokryć dachowych Leister Process Technologies” zgłoszonym przez Heisslufttechnik Flocke z Katowic. Wyróżnienie otrzymał „Płaszcz grzewczy PG-1” firmy Koma z Zielonej Góry.

Michał Wilczek z Trelleborg Industries Polska wyjaśniał wszelkie wątpliwości zainteresowanych
Wśród zwiedzających Salon – ale tylko tych, którzy wypełnili ankiety i zarejestrowali się u organizatorów – w sobotę rozlosowano nagrodę. Była nią zaginarka ZED-2000, ufundowana przez firmę Eurodach z Warszawy. Nagrodę wylosował pan Hieronim Ulańczyk ze Szczecina.

Nakrokwiowe ocieplenia nie są jeszcze popularne, lecz Linzmeier Baulemente uważa, że jest to tylko kwestia czasu
II Ogólnopolski Salon Dekarski odbędzie się jesienią 2009 roku, organizatorzy już mają nowe pomysły, które przyciągną jeszcze więcej zwiedzających. Zamierzają oni m.in. umieścić w programie tematy mogące zainteresować także architektów i projektantów.

Ćwiczenia praktyczne na stoisku Lindaba
Swój udział zapowiedzieli znaczący producenci, którzy nie wzięli udziału w I edycji.

Ekipa ze Śląskiego Stowarzyszenia Dekarzy
Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że pukająca do bram dekoniunktura nie zweryfikuje negatywnie tych planów i że II edycja Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego odniesie jeszcze większy sukces niż pierwsza.

To wole oko zostało pokryte podczas Salonu Dekarskiego








Źródło: Dachy, nr 12 (108) 2008