Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Fakro wśród firm z największą liczbą patentów

Ocena: 5
10621
Firma Fakro, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, jest znana z innowacyjnego i prężnie funkcjonującego Działu Badań i Rozwoju. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że oprócz okien dachowych firma Fakro eksportuje myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów oraz rozwiązania techniczne.

Na rzecz rozwoju produktów w firmie pracuje ponad 100 inżynierów, autorów ponad 130 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. Fakro wytycza w ten sposób nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie.

Fakro jest jednym z przykładów dynamicznego rozwoju polskich firm. O ich innowacyjności świadczy rekordowa liczba patentów przyznanych polskim instytutom badawczym i przedsiębiorstwom przez Europejski Urząd Patentowy. W ubiegłym roku EPO przyznał w Polsce 180 patentów.

Fakro znalazło się w czołówce ośrodków badawczych i firm, które wykazały największą działalność patentową. Najwięcej wniosków złożył Uniwersytet Jagielloński (12 zgłoszeń), kolejno spółka farmaceutyczna Polpharma (10 zgłoszeń) i firma Fakro oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ (6 zgłoszeń).

"Nasza firma od początku swojego istnienia postawiła na innowacyjność. To tak naprawdę klucz do sukcesu na globalnym rynku handlowym. Rywalizacja w branży okien dachowych opiera się nie tylko na cenie i jakości. Dziś wygrywa ten producent, który wprowadzi na rynek produkt, którego jeszcze nie ma konkurencja" - tłumaczy Henryk Musiał, dyrektor ds. Badań i Rozwoju Fakro. "Dlatego stale doskonalimy produkty do poddaszy, ale także poszerzamy naszą ofertę wprowadzając linę INNOVIEW w stolarce fasadowej, markizy do okien pionowych, drzwi zewnętrzne czy bramy garażowe" - dodaje Henryk Musiał.

Źródło i zdjęcie: Fakro
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: