Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dzień Dekarza i VI Mistrzostwa Polski Dekarzy w Strzelaniu

Ocena: 0
2933
W miejscowości Suchodół pod Tarczynem znajduje się strzelnica. Można by rzec, że jest to strzelnica dekarska, ponieważ środowisko dekarzy skupionych w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy jest tu częstym gościem. 

Kobiety z bronią

W ostatnią sobotę lipca odbyły się tu VI Mistrzostwa Polski Dekarzy w Strzelaniu do Rzutków Trap. Na imprezie zjawili się zrzeszeni w PSD dekarze, głównie z oddziałów mazowieckiego i łódzkiego (ale byli też reprezentanci dalszych regionów Polski) oraz szefowie i przedstawiciele producentów współpracujący z organizatorami. Pogoda dopisała, motyw imprezy intrygujący, miejsce ładne - goście przybywali wraz z całymi rodzinami. Łącznie zjawiło się ponad 100 osób.

Jako że 25 lipca był Dniem Dekarza, przed imprezą odprawiono mszę świętą, która celebrował kapelan PSD, ks. Grzegorz Jaszczyk.


Pierwsza trójka VI Mistrzostw Polski Dekarzy w Strzelaniu do Rzutków Trap

Rozegrano trzy konkurencje strzeleckie, z których każda odbyła się na profesjonalnych stanowiskach, odpowiednią bronią, z użyciem specjalnych maszyn miotających krążki. Główne zawody to II Mistrzostwa Polski Dekarzy. Mistrzem Polski Dekarzy został Zbigniew Kowalski. Nieco z boku odbyła się konkurencja dla VIPów, tj. szefów firm lub ich przedstawicieli; polegała ona na strzelaniu z broni krótkiej do tarczy. Tu zwyciężył Tomasz Kalko z firmy Blachy Pruszyński.

Na innej strzelnicy celnością i pewnością ręki popisywały się panie, które strzelały do tarczy z broni pneumatycznej. Najwięcej punktów zebrała Iwona Tymińska.


Zawody rozegrano na profesjonalnej strzelnicy w Suchodole k. Tarczyna

Piknik odbył się w bardzo familijnej atmosferze, wszyscy znali się ze wszystkimi. Po zawodach wszyscy zasiedli za stołami pełnymi jedzenia (pieczony dzik) i picia, z boku przygrywał zespół muzyczny, więc niedługo trwało, zanim „na parkiecie” pojawiły się tańczące pary. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.


Michał Olszewski, prezes Oddziału Mazowieckiego PSD, bije brawo Iwonie Tymińskiej, najlepszej snajperce wśród pań


Organizatorami mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz Grupa Dekarska Sp. z o.o.

II Mistrzostwa Polski Dekarzy w Strzelaniu do Rzutków Trap

  I miejsce – Zbigniew Kowalski
 II miejsce – Mariusz Tymiński – nagrody
III miejsce – Przemysław Kurdej

Nagrody w postaci profesjonalnych narzędzi Paslode i Hitachi ufundowało PSD, firmy Drewsad, Klober Polska i Vedag.

Zawody VIPów z broni krótkiej

Zwycięzcą został Tomasz Kalko z firmy Blachy Pruszyński
Nagrodę w postaci weekendowego pobytu
w apartamentach restauracji Carska w Białowieży ufundowało PSD.

Zawody kobiet
Zwyciężyła Iwona Tymińska

Źródło: Dachy, nr 8 (104) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: