Rok wydania: Numer:
Dachy 2008/2

Szanowni Państwo

Styczeń to w polskiej branży budowlanej targi Budma. Przybywają na nie rzesze producentów, inwestorów i dystrybutorów. Poznań staje się miejscem wymiany opinii, poglądów i zwykłych rozmów. W rozmowach tych żaden z naszych rozmówców nawet jednym słowem nie pozwolił odczuć, że sytuacja jego firmy jest kiepska. Taki stan rzeczy powinien cieszyć wszystkich, nie tylko udziałowców czy pracowników danego przedsiębiorstwa.

Przed zainwestowaniem firmy zazwyczaj dobrze liczą pieniądze, dokonują wielu analiz i asekurują się przed możliwymi niepowodzeniami. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, możemy być spokojni o nasze budownictwo i branżę dachową. Żaden z producentów nawet nie sugeruje zmniejszenia swego zaangażowania w Polsce, co może tylko cieszyć.

Polska to wciąż jeszcze duży rynek, gdzie wiele jest do zrobienia. I do zarobienia: polscy dekarze potrzebują więcej maszyn, narzędzi, samochodów, inwestorzy stają się coraz zamożniejsi, stać ich na coraz lepsze materiały. Nie jest to lista pobożnych życzeń, lecz fakt – nasz kraj wciąż kryje w sobie wielki potencjał, który z pewnością zostanie wykorzystany.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania naszego miesięcznika. Relację z Budmy 2008 znajdą Państwo na stronie 46.

Piotr Rożnowicz
Redaktor naczelny
Dachy 2008/1

Szanowni Państwo

W polskiej branży budowlanej styczeń kojarzy się z poznańską Budmą. Pogoda nie pozwala wtedy zwykle pracować na budowach (chociaż zeszłym roku zima była tak ciepła, że dekarze nawet nie zeszli z dachów), więc budowlańcy zjeżdżają do Poznania, aby dowiedzieć się, „co w budownictwie piszczy”. Mimo że spośród firm działających w branży dachowej zabraknie niektórych potentatów, to jednak impreza zapowiada się ciekawie.

Uważni obserwatorzy zwrócą z pewnością uwagę, że od pewnego czasu organizatorzy wszelkich imprez targowych sporo uwagi poświęcają dekarzom. Są oni traktowani ze specjalną atencją, zaprasza się ich do prezentacji, pokazów, konferencji itp. Dachy to niezwykle malownicza część budynku, a i sami dekarze wyróżniają się swoimi strojami spośród pozostałych branż, nic więc dziwnego, że doświadczają specjalnego traktowania. Zwiedzający chętnie przyglądają się pokazom krycia dachów – „w naturze” z dołu niewiele mogą zobaczyć, a tu mają okazję z bliska przyjrzeć się tajnikom sztuki dekarskiej i blacharskiej.

W Poznaniu brać dekarska również znajdzie coś dla siebie – zwłaszcza trzeciego dnia imprezy, gdy odbędzie się VII Kongres Dekarzy, organizowany przez PSD. Miesięcznik DACHY będzie tam obecny. Zapraszamy na nasze stoisko.

Zapraszam do lektury!

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ