Rok wydania: Numer:
Dachy 2010/2
Szanowni Państwo

W Kolonii odbędzie się druga edycja nowych-starych targów Dach+Holz. Impreza jest kontynuacją znanych targów Dach+Wand, ale od 4 lat odbywa się tylko w latach parzystych, zamiast co roku.

Do Kolonii przybędzie kilkanaście tysięcy dekarzy, blacharzy, cieśli i innych osób związanych z rzemiosłem dekarskim. Mogą oni liczyć na 450 stoisk z ofertą przeznaczoną wyłącznie dla nich. Poza produktami czeka na nich rozbudowany program konferencji, seminariów i wykładów.

Na pewno będzie to duże wydarzenie, tym bardziej, że „dachowe” trendy promieniują z Niemiec na całą Europę. W Polsce widać to wyraźnie.

W marcowym wydaniu naszego miesięcznika zamieścimy relację z targów.

W tym wydaniu szczególnie polecamy natomiast kolejny odcinek cyklu poświęconego konstruowaniu wolego oka, a także zwracamy uwagę na unikalny w skali naszego kraju projekt Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli – szczegóły na str. 36.

Zapraszam do lektury!

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
Dachy 2010/1
Szanowni Państwo

Styczniowy numer miesięcznika DACHY rozpoczyna drugą dekadę istnienia magazynu. Obserwując zawirowania i zmiany na rynku wydawniczym można powiedzieć, że samo przetrwanie tylu lat to sukces. Ale naszemu miesięcznikowi udało się coś więcej: stał się istotną częścią polskiego „krajobrazu dachowego”.

Kilka tysięcy egzemplarzy nakładu wydawane miesiąc w miesiąc przez dziesięć lat, każdy numer pełny tekstów wyłącznie o dachach to licząca się siła. Informujemy o wszystkich ciekawych zjawiskach, jesteśmy w miejscach, gdzie dzieją się rzeczy istotne dla branży, patronujemy konferencjom, seminariom i szkoleniom.

Czyta nas cała polska branża dekarska i dachowa – nie bez dumy możemy powiedzieć, że jesteśmy znani w każdym zakątku naszego kraju. Tego, że jesteśmy potrzebni dowodzą dyskusje na naszych łamach, telefony od zainteresowanych i osobiste spotkania.

Docenia nas także przemysł i handel: w miesięczniku DACHY ukazują się informacje o nowych produktach, nowych oddziałach firm, ważnych wydarzeniach.

Nasi czytelnicy mogą być pewni, że przez kolejną dekadę znajdą na naszych łamach informacje, które będą im rzeczywiście przydatne w pracy.

Czytając DACHY można tylko zyskać!

Zapraszam do lektury!

Piotr Rożnowicz
Redaktor naczelny
Dachy 2009/12
Drodzy Czytelnicy

w Waszych rękach ostatni numer DACHÓW w tym roku.

Od kilku dni panuje mróz, sypnęło nieco śniegu, więc na dachach raczej już się nie pracuje. Pogoda w dekarstwie ma bowiem znaczenie, czego dowodem był listopadowy II Ogólnopolski Salon Dekarski. Nadzwyczaj ciepła jak na tę porę roku aura pokrzyżowała nieco szyki organizatorom i wpłynęła na frekwencję. Nie to jest jednak tutaj najważniejsze – istotne jest, że po raz drugi odbyła się impreza, która ma szansę stać się najistotniejszym wydarzeniem polskiej branży dachowej. Producenci doceniają fakt, że w Łodzi spotykają się z samymi fachowcami, a goście Salonu – że wszystko, co się tu odbywa, jest przeznaczone wyłącznie dla nich. W numerze zamieszczamy relację z Salonu wraz z wypowiedziami kilku uczestników.

Aby jednak dekarzom „nie zrobiło się zbyt miło”, w miesięczniku znalazł się także materiał krytyczny. Autor surowo ocenia poziom wykonawstwa dachów i wymienia najczęściej popełniane błędy. Artykuł będzie być może okazją do polemiki czy wyrażenia swojego zdania, do czego zachęcamy.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku naszym Czytelnikom, Autorom, Współpracownikom życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, rodzinnego szczęścia
i spełnienia w pracy zawodowej.

Redakcja miesięcznika DACHY
Dachy 2009/11
Szanowni Państwo

Fizyka budowli to nie jest łatwy temat. Wydaje się, że zjawiska fizyczne zachodzące w dachu łatwo jest wytłumaczyć, ale to, co podaje teoria, w praktyce nie zawsze się sprawdza. Wiążące się ściśle z fizyką budowli montaż folii dachowych to zagadnienie stosunkowo nowe. Wciąż jeszcze wokół tego tematu jest sporo wątpliwości. W wydaniu wrześniowym zamieściliśmy artykuł pt. Energia odbita. Wzbudził on na tyle duże zainteresowanie wśród czytelników, że w wydaniu aktualnym znalazła się obszerna polemika z wspomnianym materiałem. To jeszcze jeden dowód na złożoność problematyki i „niekompatybilność” teorii i praktyki.

Z pewnością zauważyli Państwo zmiany w wyglądzie miesięcznika: nowa okładka, nowy projekt stron w środku. Lifting po 10 latach był konieczny. W magazynie pojawią się też nowe działy i tematy. Jednego możecie być pewni – DACHY nie stracą swojego charakteru i tak jak dotąd, będą informować o wszystkim, co dla dachu i polskiej branży dachowej istotne.

Zapraszam do lektury!

Piotr Rożnowicz
Redaktor naczelny
Dachy 2009/10
Szanowni Państwo

Późna jesień to w branży dachowej sezon głównie szkoleniowy. Oczywiście – na dachach wciąż się pracuje, ale jednak z intensywnością mniejszą niż w lecie czy na wiosnę. W hurtowniach sprzedaż zamiera, producenci „wygaszają piece”, dekarze mają mniej pracy… Cóż więc robić? Szkolić się! Pomysł dobry, bo nie dość, że (przeważnie) za darmo, to i czasu się nie marnuje.

W listopadzie w Łodzi odbędzie się II edycja Ogólnopolskiego Salonu Dekarskiego. Impreza szkoleniowa, instruktażowa, przeznaczona wyłącznie dla dekarzy. Czasy dla przemysłu są wprawdzie niełatwe, ale mimo to swoją obecność zapowiedziało spore grono producentów. Przybyli dekarze na pewno skorzystają, przyjeżdżając do Łodzi. W numerze podajemy program seminariów i wykładów na Salonie. Niektóre zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Zapraszamy do Łodzi (i do lektury nowego wydania miesięcznika)

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa
Dachy 2009/9
Szanowni Państwo

We wrześniowym wydaniu naszego miesięcznika uwagę zwraca artykuł pt. Energia odbita. Porusza on temat ostatnio bardzo popularny – chodzi o refleksyjne membrany dachowe. Wśród producentów tych materiałów nie ma chyba żadnego, który nie zajmowałby się tym tematem. Artykuł wyjaśnia, na czym polega fenomen refleksyjności membran oraz pokazuje, jakie jest tego praktyczne znaczenie dla użytkowników dachów.

Niemniej praktyczny wymiar ma artykuł ze str. 17, opisujący błędy popełnione na dachu przy projektowaniu i montażu świetlików dachowych. Autor szczególnie podkreśla fakt nieuwzględnienia przez projektanta specyfiki lokalizacji dachu. Było to jednym z głównych czynników powodujących uszkodzenia dachu.

Niespełna dwa miesiące zostały do II Ogólnopolskiego Salonu Dachowego. Ta odbywająca się w Łodzi branżowa impreza jest w polskiej skali wydarzeniem bez precedensu – nigdy jeszcze nikt nie zorganizował tak dużego projektu poświęconego wyłącznie branży dachowej. Przedsięwzięcie ma wszelkie szanse na stałe wpisanie się do terminarza wszystkich osób związanych nie tylko z polskim dekarstwem.

Pierwsza edycja zebrała bardzo pochlebne recenzje, a teraz branża z napięciem oczekuje drugiej. W wydaniu przedstawiamy ramowy, wstępny program II Salonu. Zapowiada się niezwykle ciekawie.

Jako patron medialny wydarzenia serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Salonu w listopadzie!

Zapraszam do lektury

Piotr Rożnowicz
Redaktor naczelny

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ