Dachy 5/2019

Szanowni Państwo,

Maj to najpiękniejszy miesiąc roku, ale w tym razem płata nam figle. Raz jest za zimno, raz za gorąco, to znów za sucho, a potem zaraz za dużo pada. Jak tu pracować? Czy kolejne miesiące przyniosą nam podobną huśtawkę pogodową?

Gdy pogoda nie sprzyja i pracować się nie da, zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym remont starego budynku mieszkalnego, który dzięki pomysłom inwestora i ekipy dekarskiej zyskał nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Przy czym nie tylko dach, ale i elewacja stała się polem działania dla fachowców od dachów. Wykonany w podwójnym rąbku wielopołaciowy i skomplikowany dach wyróżnia dom wśród okolicznych budynków.  

A gdybyśmy zrobili dach z papieru? Samo pytanie już brzmi jak żart. Jednak takie pokrycia były w przeszłości używane. Aż trudno uwierzyć! W następnym artykule można przeczytać, jak takie pokrycie na bazie papieru czy tektury było przygotowywane, jak musiała wyglądać więźba i jak przebiegał jego montaż. Co ciekawe, Napoleon na wygnaniu na Wyspie Św. Heleny aż do swojej śmierci mieszkał w domu z papierowym pokryciem! 

Kolejne dachowe wędrówki zaprowadzą nas do Sankt Petersburga – do jednego z najwspanialszych zespołów urbanistycznych świata. Nasza autorka pokaże dominujące tam typy pokryć dachowych i kształty dachów oraz wszechobecne zdobienia. A czy wiedzieliście, że w Petersburgu znajduje się obecnie najwyższy w Europie budynek? 

W tym wydaniu można się zapoznać także m.in. z następującymi zagadnieniami – kampania DumnyDekarz, Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla biznesu związanego z branżą dachową, przegląd wydarzeń branżowych, tematyka zielonych dachów oraz gwarancja jako narzędzie sprzedażowe, oferujące klientowi nowe, korzystne rozwiązania. 

Zapraszamy do lektury!  

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ