Dachy 4/2019

Szanowni Państwo,

Wiele jest pięknych miejsc w naszym kraju, ale Zamek Książ na pewno należy do wyjątkowych. Ten niezwykły kompleks zamkowy na Dolnym Śląsku porównywany jest do zamku Neuschwanstein w Bawarii, który stał się pierwowzorem bajkowych zamków w filmach Disneya. Książ również zachwyca rozmachem, przepiękną architekturą i urokiem. Przez dziesięciolecia zaniedbywany, w ostatnich latach nabrał nowego blasku. Jednym z elementów tej odnowy jest wyremontowany dach na całym kompleksie, pokryty karpiówką gotycką marki Wienerberger w kolorze czerwonym, która tak dobrze pasuje do budynków o charakterze zabytkowym. 

Gdy już zapoznają się Państwo z tym niezwykłym obiektem pokrytym dachówką ceramiczną, zapraszamy do lektury materiałów poświęconych blachodachówce, których w tym wydaniu jest bardzo dużo. Znakomite firmy oferujące ten rodzaj pokrycia na naszym rynku wskazują na zalety czy wyjątkowość swoich produktów, sposoby ich produkcji czy też ujawniają nam swoje strategie rynkowe. 

Dopełnieniem tej tematyki jest artykuł poświęcony historii pokryć blaszanych, a konkretnie dzisiaj już nieco zapomnianej blachy falistej. Jej historia liczy sobie już 190 lat, a ponieważ zapoczątkowała ona nową erę nie tylko w budowie dachów, ale ogólnie w budownictwie, z tej okazji należy się krótkie przypomnienie jej zasług.

W tym wydaniu można zapoznać się także z przygotowaną przez Dakea nową aplikacją dla dekarzy, która służy pomocą w przygotowaniu wyceny czy w utworzeniu firmowej strony internetowej. Polecamy także artykuł poświęcony szczegółom montażowym orynnowania dachów bez okapów. To nowoczesne rozwiązanie będzie dobrze spełniało swoją rolę, o ile zostanie prawidłowo przeprowadzony jego montaż, który uwzględni całą jego specyfikę. 

Zapraszamy do lektury! 

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

PRZEGLĄD TECHNICZNY
Membrana EPDM od Galeco