Dachy 3/2019

Szanowni Państwo,

Pogoda nam sprzyja i sezon dekarski już trwa. Wprawdzie czekają nas jeszcze spore wahania pogody, bo przecież w marcu jak w garncu, jednak wielu dekarzy ma już nie tylko kalendarz zleceń na cały rok zapełniony, ale też prowadzi pełną parą prace na dachach, a nie tylko na warsztacie.

W dogodnej chwili zapraszamy do przeczytania materiału z trzech relacji z prac przeprowadzonych z wykorzystaniem różnych materiałów pokryciowych. W jednym przypadku mamy do czynienia z domem postawionym w konstrukcji szkieletowej. Jego więźba wykonana jest z drewna BSH, elewacja jest stylizowana na dom z bali, a dach pokryty został blachodachówką modułową. Efekt – najładniejszy dach na osiedlu.

Druga opisywana realizacja to budynek o charakterze biurowym, znajdujący się na terenie fabryki dachówek. Na jego dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne zintegrowane z pokryciem dachowym. Czy to nowoczesne rozwiązanie wyznaczy kierunek rozwoju w produkcji pokryć dachowych? Niewątpliwie istnieje taka potrzeba.

Trzecia realizacja to kontynuacja opisu remontu małego dachu krytego blachą w panelach na klik. W tym wydaniu przyszedł czas na pokazanie rozwiązania wentylacji, na ciekawe gąsiory, montaż okien i obróbkę kominów pokazaną krok po kroku. Dla naszego wykonawcy kominy to wizytówka dachu. 

Do tego wydania dołączamy także kolejne wydanie Dachów Płaskich i Zielonych, w którym znajdą Państwo sporo materiału do przejrzenia.

Zapraszamy do lektury! 

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ