Dachy 2/2019

Szanowni Państwo

Budma już od 27 lat to stały punkt w programie branży budowlanej na początku każdego roku. Monteriada i Turbo Dekarz, ekspozycje firm producenckich, nowe produkty i rozwiązania, stoiska wydawnicze i porady ekspertów, a także planowane i te mniej planowane towarzyskie spotkania - to powody dla których wielu z nas udało się kilka dni temu do Poznania. Nasza redakcja przywiozła stamtąd sporo wrażeń i zdjęć i miała okazję spotkać wielu z naszych szanownych Czytelników. Dziękujemy za te spotkania, rozmowy i inspiracje!

Początek roku to także katowickie targi 4DesignDays, które odbywają się dopiero po raz czwarty, a już cieszą się ciągle rosnącym uznaniem. To łódzki Interbud i tamtejsze targi dekarskie, które odbędą się na początku marca. W styczniu co dwa lata ma miejsce również największa światowa impreza targowa – BAU w Monachium. Piszemy o tych niemieckich targach, które imponują rozmachem i międzynarodową skalą i co roku notują rekordowe liczby – wystawców, odwiedzających i metrów kwadratowych ekspozycji.

Bardzo ważną imprezą była również Gala Superdekarz 2018, która odbyła się niedawno w Łodzi. Wyróżnieni przez organizatora, czyli firmę Braas, dekarze z całego kraju odebrali nagrody producenta za swoją świetną pracę. To popularny i wymagający program funkcjonuje z powodzeniem już od 10 lat na polskim rynku. 

Gdy wrócimy już z wojaży, poświęćmy się lekturze artykułu, który opisuje dosyć dramatyczną historię pewnego małego dachu. Sprawdzony wykonawca z najbardziej atrakcyjną i fachową ofertą doprowadził inwestora do małej katastrofy. I chociaż znaleźli się inni dekarze, którzy uratowali sytuację, to konieczne poprawki bardzo wywindowały cenę całego dachu. Takie przypadki ciągle bulwersują. Dlaczego do tego wszystkiego doszło tym razem? Wyjaśniamy w tekście.

W tym wydaniu przeczytają Państwo także o zupełnie nowym systemie montażu łupka, o oknach dachowych, które jak najbardziej można projektować i montować na dachach domów energooszczędnych i pasywnych. Można się zapoznać także z metodami doboru folii do pokryć i konstrukcji dachowych, a także przeczytać o historycznym pokryciu dachowym – o tekturze kamiennej, która jest poprzedniczką współczesnej papy.  

Zapraszamy do lektury! 

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ