Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wiertarko-wkrętarka

Ocena: 0
1859

Nowe wiertarko-wkrętarki Boscha GSR 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są zasilane nowym akumulatorem „Li-Ion Premium” o pojemności 2,6 Ah.


fot. Bosch

Urządzenia posiadają bardzo wydajne silniki z wysokiej jakości łożyskami oraz przekładnie odznaczające się niewielkim tarciem. Dzięki wysokiej gęstości energii akumulatorów Premium oraz bardzo wysokiej efektywności przeniesienia napędu pełny ładunek akumulatora wystarcza do wkręcenia 210 śrub o wymiarach 6 x 60 milimetrów w miękkim drewnie. To najwyższa liczba wkręconych śrub w tej klasie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych.

Akumulatory litowo-jonowe ważą przy takiej samej wydajności o 40 proc. mniej od niklowych, rozładowują się samoczynnie w bardzo nieznacznym stopniu i ze względu na brak efektu pamięci mogą być doładowywane w dowolnej chwili. Ponadto w trakcie pracy nie wykazują spadku wydajności. Elektroniczna kontrola procesu ładowania zapobiega przeładowaniu ogniw, a tryb szybkiego ładowania sprawia, że akumulatory są naładowane w 75 proc. już po upływie połowy czasu potrzebnego do naładowania akumulatora do pełna.

Szybkie tempo pracy zapewniają dużej mocy silniki osiągające maksymalną prędkość obrotową 450 i 500 obrotów na minutę na pierwszym biegu, oraz 1450 i 1600 obrotów na minutę na drugim biegu.

Nowe wiertarko-wkrętarki litowo-jonowe Bosch klasy Standard Duty posiadają ponadto 13-milimetrowy szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą Auto-Lock oraz wyjątkowo wytrzymałą obudowę z materiału „Dura Shield”, dzięki któremu zachowują pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się także 2-biegowa przekładnia z zębatkami metalowymi oraz pokrętło nastawcze wykonane z aluminium. Nowe narzędzia są także ergonomiczne. Duże, miękkie powierzchnie Softgrip w obrębie rękojeści zapewniają komfortową i bezpieczną pracę. Dioda LED dodatkowo doświetla miejsce pracy.


Źródło: Dachy, nr 7 (103) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: