Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wełna drzewna

Ocena: 0
2004

Od stycznia 2008 r. w ofercie firmy Knauf Insulation są dostępne płyty Heraklith® z wełny drzewnej wiązanej magnezytem.


fot. Knauf Insulation

Przy izolacji stropów garaży podziemnych i stropów nad piwnicami oraz ścian zewnętrznych w budynkach szkieletowych stanowią nie tylko termoizolację, ale skutecznie ograniczają rozchodzenie się dźwięków powietrznych. W zależności od tego, czy płyty są wykonane w 100% z wełny drzewnej, czy też z wełny i dodatków, różne będą ich właściwości termoizolacyjne i obszary zastosowań. Oto odmiany płyt Heraklith®:

Heratekta M3 to wielowarstwowa płyta budowlana termoizolacyjna z rdzeniem ze styropianu i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej wiązanej magnezytem. Stosuje się ją do izolacji ścian, stropów, słupów i eliminacji mostków cieplnych. Płyta ta o grubości 125 mm ma opór cieplny RD = 3,10 m2K/W.

Heraklith BM to lekka płyta budowlana z wełny drzewnej wiązana magnezytem o wysokiej dokładności wymiarowej, szczególnie przydatna w budownictwie drewnianym i zabudowie wnętrz. Termoizolacyjna, akumulująca ciepło, przepuszczalna dla pary wodnej, niezapalna. Elastyczna, nie odkształca się trwale, obojętna w stosunku do wszelkich materiałów budowlanych, o idealnej przyczepności tynków. Stosuje się ją jako niekonstrukcyjne poszycie konstrukcji drewnianej w budownictwie szkieletowym, do zabudowy poddaszy oraz do wykonywania ścianek działowych o wysokiej izolacyjności akustycznej (Rw = 61 dB), do poprawy izolacyjności na dźwięki uderzeniowe w stropach. Opór cieplny RD dla płyty o grubości 100 mm wynosi 1,33 m2K/W.

Tektalan C-HA to wielowarstwowa lekka płyta, wykonana z niepalnej wełny kamiennej z jednostronną warstwą wierzchnią wełny drzewnej Heraklith wiązanej cementem, grubość ok. 45 mm i umieszczoną na odwrocie powłoką z włókniny szklanej. Izolacja dźwiękowa: Rw = 33 dB, stabilna powierzchnia, nadająca się do chodzenia. Stosuje się do poprawiania izolacji dźwiękowej budowli komunikacyjnych, takich jak tunele, galerie itp. oraz wyciszania budowli przemysłowych i pomieszczeń technicznych. Opór cieplny RD dla płyty o grubości 40 mm wynosi 0,88 m2K/W.

Tektalan E-21 to płyta termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej, wiązanej magnezytem. Dźwiękochłonna jako ochrona akustyczna, wysokoprzepuszczalna dla pary wodnej. Stosowana jako izolacja cieplna ścian, stropów, i innych elementów budowlanych. Płyta o grubości 50 mm ma opór cieplny RD = 1,0 m2K/W. Opór cieplny RD płyty o grubości 150 mm wynosi 3,25 m2K/W.

Tektalan SD to wielowarstwowa płyta termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej wiązanej magnezytem, w kolorze naturalnym. Posiada wykończenie boków na zakładkę 15 mm po obwodzie w celu zapewnienia doskonałej ciągłości termoizolacaji po ułożeniu płyt. Specjalne wykończenie krawędzi zapobiega powstawaniu ewentualnych mostków cieplnych i akustycznych w całym układzie warstw podłogi z izolacja płytami Tektalan SD. Impregnowana dodatkowo środkiem anty pleśniowym. Termoizoalcaj z funkcją dźwiękochłonną, i ochroną przeciwogniową, wysoce przepuszczalna dla pary wodnej. Do ocieplenia stropów i ścian piwnic, garaży, garaży podziemnych, przejazdów, parkingów pod budynkami i elementów wspornikowych zabezpieczonych przed wilgocią. Opór cieplny RD dla warstwy o grubości 150 mm wynosi 3,20 m2K/W.

 

 

Źródło: Dachy, nr 4 (100) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ