Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Uszczelnienie garażu podziemnego

Ocena: 5
2665

 

Popularne centrum handlowe „King Square“ zlokalizowane w sąsiedztwie centrum miasta jest jednym z większych tego typu obiektów w województwie małopolskim. Obok sklepów odzieżowych i obuwniczych znajdują się tu także punkty gastronomiczne, restauracje i bary. Bezpośrednio przy centrum handlowym zlokalizowany jest przestronny parking z garażem podziemnym, gdzie klienci mogą pozostawić swój samochód na czas zakupów.

 

 


Przed naniesieniem podkładu gruntującego powierzchnia musi być czysta i wolna od resztek cementu

Zespół parkingów rozlokowany wokół obiektu na powierzchni blisko 8700 m² usytuowany jest na stropie garażu podziemnego. W celu zapewnienia szczelności dolnej kondygnacji garażu zastosowano beton wodoszczelny. Z uwagi na wieloetapowość robót podczas wylewania płyty stropowej poszukiwano optymalnego materiału uszczelniającego do dylatacji konstrukcyjnych i przerw technologicznych, materiału który musiał być odporny na przemieszczenia konstrukcji, np. wskutek osiadania, wydłużeń termicznych, czy też znacznych obciążeń użytkowych (powierzchnia parkingowa/drogi dojazdowe dla straży pożarnej itp.).

 


Do zabezpieczenia spoin z betonu wodoszczelnego zastosowano system Triflex JWS

Aby zagwarantować szczelność tych newralgicznych elementów konstrukcji, zdecydowano się zastosować płynne materiały uszczelniające na bazie żywic PMMA firmy Triflex. Najwyższym priorytetem przedsięwzięcia była absolutna szczelność stropu garażu podziemnego, ponieważ na poziomie podziemnym oprócz miejsc parkingowych znajdować się miały także magazyny do przechowywania tekstyliów, obuwia i innych wrażliwych na wilgoć towarów.

Prewencyjna ochrona budynków i obiektów
Gdy w garażach podziemnych i na dachach pojawiają się problemy związane z obecnością wilgoci, ujawniają się one zazwyczaj w obrębie spoin. Odkąd zaczęliśmy uszczelniać spoiny z betonu wodoszczelnego za pomocą systemu Triflex JWS, mamy pewność, że takie uszczelnienia będą trwałe – wyjaśnia Krzysztof Gadzina z zarządu firmy BSI z Krakowa. System uszczelniający do spoin na bazie płynnych tworzyw sztucznych firmy Triflex od przeszło 30 lat zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią. Pozwala już na etapie budowy zapobiegać przyszłym, poważnym w skutkach korozyjnym uszkodzeniom betonu. Zbrojona całopowierzchniowo masa uszczelniająca do spoin na bazie polimetakrylanu metylu (PMMA) cechuje się łatwością obróbki oraz możliwością obciążania już po upływie 3 godzin. Stanowi to znaczne ułatwienie, pozwalające na usprawnienie przebiegu prac budowlanych.

 

 

 


Triflex JWS już na wstępie zapobiega przyszłym korozyjnym uszkodzeniom powierzchni betonowej

Skuteczne zabezpieczenie spoin
Na wstępie zeszlifowano beton wodoszczelny w okolicy spoin. Dla zapewnienia optymalnej przyczepności materiału uszczelniającego, podłoże musi być czyste, wolne od resztek cementu, kurzu, plam olejów i smarów. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni, wykonawcy z firmy BSI nanieśli na nią podkład gruntujący Triflex Cryl Primer 276. Następnie dokonano aplikacji systemu Triflex JWS zgodnie z zaleceniami producenta. Ten złożony z wielu zachodzących na siebie warstw system jest całkowicie elastyczny, pokrywa spoiny i przywiera całą powierzchnią. Gwarantuje to długotrwałą ochronę spoiny.

Na podstawie materiałów
firmy Triflex

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (154) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: