Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Szybciej, wyżej, dalej - Dźwigi i wyciągi Klaas

Ocena: 5
3178
Lift Polska jest dealerem firmy Klaas na terenie Polski. Klaas jest niemieckim producentem dźwigów i pochyłych wyciągów budowlanych montowanych na podwoziach samochodowych lub przyczepach. Tym, co wyróżnia produkowane przez firmę Klaas wyroby, jest zastosowanie aluminium do budowy produktów.


Pierwszy wyciąg ze stalowymi szynami  Klaas wyprodukował w roku 1947. Prędko jednak okazało się, że ze względu na ciężar stal nie jest najodpowiedniejszym materiałem do budowy dźwigów i wyciągów. W 1961 r. powstała pierwsza uniwersalna aluminiowa winda na przyczepie.


Dźwig na przyczepie

Dzisiaj Klaas oferuje szeroki wybór modeli aluminiowych dźwigów budowlanych i wind dekarskich, o szynach długości od 5 m (6,5 m), z przegubem i bez przegubu, o maksymalnym zasięgu od 21 m do 34 m.


Dźwig zamontowany na podwoziu ciężarówki

Dystrybutorem wyrobów Klaas w Polsce jest firma Lift Polska (www.lift-polska.pl)
z miejscowości Pokój w woj. opolskim.


Podest roboczy

Lift Polska prowadzi sprzedaż, serwis i wynajem dźwigów aluminiowych na samochodach, przyczepach, wind dekarskich, wind meblowych, wind towarowych, podnośników koszowych. Ponadto firma oferuje także podciśnieniowe urządzenia do podnoszenia płyt szklanych, gładkich fasad budynków, paneli z okładzinami takimi jak: sinusoidalne, niestandardowe, trapez, blachodachówka. Dostępne są urządzenia nowe i używane. Pracownicy Lift Polska doradzają przy doborze odpowiednich produktów, udzielają konsultacji technicznych oraz prowadzą szkolenia w zakresie obsługi urządzeń zakupionych i wynajmowanych na terenie całego kraju.


Podest do dachówek Ziegelmax

Oferta skierowana jest przede wszystkim do firm ciesielskich, dekarskich, ogólnobudowlanych itp.


Widły do palet

Wyciągi dekarskie
Wysoką stabilność szyn gwarantują przygotowane ze specjalnego stopu puste komorowe kształtowniki aluminiowe. Odporne na skręcanie profile drabinowe z małym przegięciem umożliwiają użycie wyciągu nawet na najbardziej niedostępnych dachach. Teleskopowe profile szynowe prowadzone są na kamieniach ślizgowych, dzięki czemu nie ulegają szybkiemu zużyciu.


Chwytak kleszczowy do dachówek ceramicznych

Dwa wciągniki hydrauliczne podwyższają stopień zamocowania przy montażu. Obracające się o 180° podpory łatwo dostosowują się do lokalnych warunków, a obrotowy wieniec z hamulcem pozwala na ustawienie szyn w dowolnej pozycji roboczej. Statyczność posadowienia każdej podpory jest kontrolowana elektronicznie.


Kaseta na dachówki

Akcesoria
Do wyciągów oferowany jest duży wybór akcesoriów. Wśród nich znajdują się takie elementy jak:
 • uchwyt uniwersalny jedno- lub dwurzędowy,
 • chwytak do dachówek ceramicznych,
 • podest lub pojemnik na dachówki, cegły itp.,
 • kaseta na dachówki,
 • pojemnik do podnoszenia całych palet,
 • widły do palet,
 • widły do łat, duże i małe,
 • podest roboczy,
 • kosze robocze, jedno-, dwu- lub trzyosobowe,
 • pojemniki na gruz itp., także wychylne,
 • kubły na żwir,
 • różne rodzaje haków, taśm i łańcuchów.


Widły do łatDźwig na przyczepie K20–30TS
Model ten powstał na bazie dźwigu K19-28. Najważniejszą innowacją jest nowy system masztowy TS, stosowany już w dźwigach montowanych na podwoziach samochodowych. Maszt wykonany ze specjalnego wytrzymałego stopu aluminium jest niezwykle odporny na skręcanie i zachowuje stabilność także przy podnoszeniu znacznych ciężarów.

Ważąc 3,5 t K20-30TS jest w stanie unieść obciążenie do 1,3 t. Dźwig jest w stanie wyładować ładunek o wadze 250 kg w odległości 20 m w bok – przy maszcie wysuniętym także na wysokość 20 m.

Bardzo ciekawa cechą tego urządzenia jest fakt, że w ciągu kilkunastu minut można zmienić tryb jego pracy z dźwigu na podest roboczy.

K20-30ST posiada seryjne cztery hydraulicznie wysuwane podpory, sterowane centralnie, które można pojedynczo dopasować do danego podłoża. Komfort pracy podwyższa zdalne sterowanie radiowe.
Klaas jako jedyny na rynku oferuje maszt obrotowy w zakresie 360° bez ograniczeń.

Na podst. materiałów firmy Lift Polska

Źródło: Dachy, nr 3 (111) 2009

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: