Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System kotwiczący Temp

Ocena: 5
2399

Praca na dachach to czasem praca na bardzo dużych wysokościach, więc do jej wykonywania niezbędne są zabezpieczenia chroniące pracowników przed upadkami, które w skutkach mogą być tragiczne.

 

Do 20-metrowej taśmy zamocowane są indywidualne zabezpieczenia

Do ochrony przy pracach na dachach płaskich, ale również na konstrukcjach stalowych, przeznaczony jest przenośny poziomy system kotwiczący Temp. Opracowany został przez działającą na rynku zabezpieczeń łódzką firmę Protekt, specjalizującą się w środkach ochrony indywidualnej zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. 

Elementy systemu
Podstawowym elementem systemu Temp jest słupek ze stali ocynkowanej galwanicznie o wadze 18,8 kg, oznaczony HL 730. Jest on mocowany do belek dwuteowych w sposób bardzo prosty, niewymagający specjalistycznych narzędzi. Do słupków zamocowana jest 20-metrowa taśma AE 320, która służy do zakotwiczenia pracowników poprzez środki ochrony indywidualnej (linki, amortyzatory, szelki). 

System zabezpiecza maksymalnie trzy osoby na jedną taśmę AE 320.

Moduł jednoprzęsłowy zamocowany na belce

Rozbudowa
System jest łatwy i szybki w montażu i demontażu. Można go rozbudowywać o kolejne moduły o maksymalnej długości 18 m każdy. 

Dostępne są dwa zestawy tego zabezpieczenia: jednoprzęsłowy, który może być zamocowany na maksymalnej szerokości 9 m oraz dwuprzęsłowy, który dostosowany jest do rozstawu słupków od 9 do 18 m. Pakiet może zawierać taśmę zabezpieczającą oraz do wyboru albo dwa albo trzy słupki HL 730.  

Moduł dwuprzęsłowy na belce dwuteowej

Producent
Protekt to firma, której sprzęt stosowany jest nie tylko przez dekarzy i budowlańców, ale też podczas prac wysokościowych, głębokościowych oraz w ratownictwie. Produkty Protekt to zarówno indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości (np. szelki bezpieczeństwa, amortyzatory bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa), ale również stałe systemy asekuracyjne. Wszystkie wyroby firmy posiadają europejskie certyfikaty CE.

Warto dodać, że producent systemu Temp przeprowadza szkolenia w zakresie prawidłowego użytkowania i serwisowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości – zarówno dla użytkowników sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości, jak również dla osób odpowiedzialnych za cały sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości w danej firmie i zajmujących się przeglądami okresowymi.

 

Źródło: Dachy, nr (227) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: