Prace dekarskie a bezpieczne poruszanie się po stromym dachu

Ocena: 0
3973

W ofercie firmy KRAUSE dostępne są drabiny kominiarskie i dachowe - umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu. Są one kierowane przede wszystkim do kominiarzy i właścicieli budynków. Odpowiednio wyprofilowany kształt stopni, szerokość podłużnic oraz wielkość drabiny zwiększają wygodę podczas korzystania i minimalizują ryzyko wypadków podczas prac na dachu.


Idzie kominiarz po drabinie…

Sprawna i bezpieczna praca kominiarza w dużej mierze zależy od odpowiedniego sprzętu. Niebagatelne znaczenie ma drabina, która jest na stałe przymocowana do dachu i ułatwia czyszczenie kominów. Firma KRAUSE oferuje wykonaną w całości z aluminium drabinę kominiarską. Rozwiązanie to wyposażone jest w półokrągłe, ryflowane szczeble poprawiające stabilność, a tym samym i bezpieczeństwo użytkowania. Kształt tej drabiny został specjalnie wyprofilowany tak, aby można było montować ją na dachach o różnych kątach nachylenia. Duże znaczenie odgrywa wielkość podłużnic. Elementy te o szerokości 90 mm zapewniają 60 mm przestrzeń między dachem a szczeblami drabiny, co wyjątkowo ułatwia poruszanie się oraz zabezpiecza powierzchnię dachu przed uszkodzeniami.

Firma KRAUSE oferuje drabiny kominiarskie o szerokości 33cm w trzech długościach: 1,95 m (7 szczebli), 2,80 m (10 szczebli) oraz 3,95 m (14 szczebli). W razie potrzeby istnieje również możliwość przedłużenia drabiny za pomocą łączników. Drabiny kominiarskie firmy KRAUSE dostępne są w czterech kolorach: aluminium, czerwony, brązowy i antracyt. Możliwość wyboru spośród kilku dostępnych kolorów drabin odcienia powoduje, że drabina nie będzie wyróżniać się na połaci dachu, a estetycznie zleje się z jej barwą. Firma KRAUSE oferuje również odpowiednie akcesoria montażowe i zabezpieczające przed oderwaniem się drabiny.

Niezbędnik dekarza

Firma KRAUSE dostosowała również swoje produkty do oczekiwań dekarzy, oddając do ich dyspozycji drabiny dachowe wykonane z aluminium, drewna lub kombinacji drewna i aluminium. Podłużnice tych drabin wykonane są z wodoodpornego, klejonego drewna warstwowego lub z aluminium. Szczeble zrobione są z kolei z aluminium lub z drewna bukowego. Dużą zaletą drabiny dachowej KRAUSE są stabilne, wygięte stopnie, które ułatwiają utrzymanie równowagi podczas prac. Wszystkie modele drabiny dachowej mają szerokość 37cm, ale różnią się wysokością. I tak do dyspozycji dekarzy jest aż 6 długości drabin dachowych: 2,25 m (8 szczebli), 2,80 m (10 szczebli), 3,35 m (12 szczebli), 3,90 m (14 szczebli), 4,50 m (16 szczebli) i 5,05 m (18 szczebli). Warto jednak pamiętać, że drabiny dachowej nie należy używać jako drabiny przystawnej. Co ważne, drabina dachowa może być używana na dachach o nachyleniu większym niż 75 stopni.

Drabina dachowa firmy KRAUSE mocowana jest na powierzchni dachu za pomocą pałąka zaczepianego o kalenicę. Tego rodzaju rozwiązanie powoduje, że drabinę można zamocować bez używania narzędzi. Drewniana nakładka na pałąk chroni dachówki oraz rozkłada obciążenie. Z kolei kółko z pneumatyczną oponą o średnicy 260 mm zapewnia łatwe przemieszczanie pałąka po dachówkach. Duże znaczenie ma także uchwyt poprzeczny umożliwiający delikatne obracanie pałąka na dachu, bez obawy o stłuczenie dachówek. Rozmiar jezdnego pałąka umożliwia pracę na dachach o różnym nachyleniu.

W przypadku prac prowadzonych na dachach, na dużej wysokości, kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo. Jeden z wiodących producentów drabin i rusztowań, które gwarantują wygodę podczas poruszania się po dachu oraz ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Przemyślana konstrukcja oraz wysokiej jakości komponenty rozwiązań firmy KRAUSE powodują, że czyszczenie komina, rynien czy też naprawa dachu będzie szybkie, proste i co najważniejsze bezpieczne.

Źródło i zdjęcia: KRAUSE

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ