Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Poprawny montaż dachówek przelotowych Creaton z adapterem i przewodem przyłączeniowym

Ocena: 5
5670

Dachówki przelotowe Creaton gwarantują bezpieczne podłączenie do konstrukcji nośnej dachu przewodów instalacji solarnej, masztów antenowych i ciągów wentylacyjnych. Wykonane z trwałej i odpornej ceramiki, stanowią estetyczne rozwiązanie zwiększające funkcjonalność pokrycia. Aby dobrze spełniały swoje zadanie, powinny być prawidłowo zamontowane.

 

Właściwie przeprowadzona instalacja dachówki przelotowej zapewnia szczelność i trwałość połączenia. W ofercie Creaton dostępne są trzy rodzaje tego typu dachówek: dachówka przelotowa do systemu baterii solarnych, dachówka antenowa oraz dachówka przelotowa do kominów gazowych.
To systemowe rozwiązanie cechuje pełne dopasowanie do połaci dachu, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i estetycznym.

W skład zestawu montażowego, oprócz dachówki przelotowej, wchodzą również: tekturowy szablon umożliwiający wykonanie precyzyjnych otworów w membranie dachowej, odpowiedni adapter i giętki przewód przyłączeniowy (lub rura - w zależności od funkcji, jaką ma spełniać system). Wszystkie elementy zestawu składane są bez użycia kleju ani stosowania innych, dodatkowych zabiegów uszczelniających.

 

Montaż rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca w połaci, w którym zamocowana będzie dachówka przelotowa. Zalecamy wykorzystanie dołączonego do zestawu, tekturowego szablonu i wybranie z jego pomocą właściwej średnicy otworu. Szablon należy przyłożyć do membrany dachowej. Obrysować go dookoła i wyciąć w membranie odpowiadający zaznaczonej przestrzeni otwór (z założeniem ok. 1 cm naddatku).

 

Dalszy etap to instalacja adaptera, który składa się z trzech elementów: części nośnej, pierścienia uszczelniającego i gumowej tulei. Część nośną adaptera montuje się od spodu membrany i przykrywa od góry gumową tuleją. Do uszczelnienia uzyskanego w ten sposób połączenia używa się pierścienia uszczelniającego, wciskając go w tuleję.

 

Następnie należy wyciąć w tulei nożykiem otwór o średnicy odpowiadającej średnicy przewodu. Kolejny etap pracy to włożenie przewodu przyłączeniowego z jednej strony w dachówkę przelotową, a z drugiej w otwór w tulei. Następnie pozostaje włożenie w tuleję przewodu przyłączeniowego.

 

Ostatnim krokiem, jaki należy wykonać jest stabilne zamocowanie dachówki do połaci. Instaluje się ją w ten sam sposób, jak pozostałe dachówki. Na dachu powstaje trwałe, szczelne połączenie i harmonijna kompozycja o jednolitej barwie oraz spójnej estetyce.

Montaż dachówek przelotowych Creaton jest prosty i szybki, a jednocześnie zapewnia szczelność i trwałość połaci. Nie wymaga również użycia specjalistycznych narzędzi i skomplikowanych uszczelnień, co znacznie usprawnia i przyspiesza prace dekarskie. Zapewnia profesjonalne uzyskanie funkcjonalnych przelotów dachowych dla baterii solarnych, przewodów antenowych oraz kominów gazowych, przy ich jednoczesnej, maksymalnej odporności na przenikanie deszczu.

Kompletny system dachówek przelotowych Creaton to nie tylko solidne rozwiązania konstrukcyjne, lecz również eleganckie wykończenie. Stanowi uzupełnienie wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych oferowanych przez Creaton - od holenderki płaskiej, po marsylkę, esówkę czy karpiówkę. Oryginalny system marki Creaton wraz z dachówkami ceramicznymi objęty jest 50-letnią gwarancją.

Źródło i zdjęcia: Creaton

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: