Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pneumatyczne urządzenia do naprawy dachów

Ocena: 5
4696

Wśród bogatej oferty maszyn firmy Bumar znajdują się urządzenia szczególnie przydatne do prowadzenia napraw pokryć i konstrukcji dachowych.

 

Pneumatyczna frezarka Von Arx FR200

Frezarki Von Arx rodziny FR200 z napędem elektrycznym, spalinowym lub pneumatycznym to urządzenia przeznaczone do usuwania warstw betonu, asfaltu, powłok żywicznych, czyszczenia arkuszy blach z rdzy, nalotów, farb, klejów.

Frezarki obrabiają podłoże pakietami frezów osadzonych luźno na wałkach wirującego bębna. Szerokość obrabianego pasa wynosi 200 mm, maksymalna głębokość obrabiania to 8 mm w jednym przejściu. Frezarka posiada układ regulacji głębokości skrawania oraz możliwość podłączenia odkurzacza przemysłowego.

W miejsce klasycznego bębna frezującego istnieje także możliwość zastosowania szczotek metalowych lub nylonowych, szczególnie przydatnych przy odrdzewianiu blach i czyszczeniu elementów betonowych.

Bęben z frezami i szczotki

Oczyszczarki igłowe Von Arx to precyzyjne, wysokowydajne urządzenia przeznaczone do czyszczenia skomplikowanych i trudnodostępnych powierzchni bez naruszania struktury podłoża. Znajdują zastosowanie przy usuwaniu farb, czyszczeniu rdzy i nalotów na stali, kamieniu i betonie, czyszczeniu odlewów, szwów spawalniczych, szczelin i pęknięć. Zasada działania polega na opukiwaniu podłoża wiązką wzdłużnie drgających igieł.

Oczyszczarki igłowe są przeznaczone do oczyszczania trudnodostępnych powierzchni

Z uwagi na to, że igły poruszają się niezależnie od siebie, wiązka dopasowuje się do nierówności podłoża, docierając do zagłębień. Dzięki temu możliwe jest czyszczenie konstrukcji metalowych o skomplikowanym kształcie. Starannie dobrana siła uderzenia igieł gwarantuje usunięcie nalotów, lakierów, rdzy, bez uszkadzania podłoża.

Urządzenia wyposażone są w system antywibracyjny, zapewniający mniejsze obciążenia i zmęczenie pracą dla obsługi.

Dłutownikami można np. zrywać stare płytki z tarasów

Zestaw wymiennych dłut

Dłutowniki pneumatyczne Von Arx to urządzenia służące do odbijania tynków, zrywania starych izolacji, usuwania pokryć papowych, wycinania fug itp. Znajdują zastosowanie przy pracach remontowych, elewacyjnych, spawalniczych oraz przy konserwacji konstrukcji stalowych. Zaopatrzone mogą być w szereg wymiennych dłut do różnego rodzaju prac, w tym dłuta szpiczaste, płaskie, narzędzia do przecinania blachy, dłuta łopatkowe do zrywania papy, wykładzin itp.

Podczas usuwania pokryć dachowych szczególnie przydatne są dłutowniki w wersji z lancą „Z”, pozwalające operatorowi wykonywać prace na dachu w pozycji stojącej.

Dłutowniki wyposażone są w system antywibracyjny, powodujący znacznie mniejsze obciążenie dla obsługi.

Na podst. materiałów firmy Bumar

Źródło: Dachy, (99) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ