Oszczędności dzięki foliom dachowym

Ocena: 0
4762
O obniżeniu kosztów eksploatacji budynku i ochronie środowiska naturalnego należy myśleć już na etapie projektowania i wyboru materiałów. Firma Dörken oferuje sprawdzone, systemowe rozwiązania folii dachowych skutec znie redukujące straty energii cieplnej.

Delta Maxx Plus to folia wstępnego krycia ze zintegrowanym systemem klejenia zakładów

Koncepcja Delta® Dach to innowacyjne rozwiązanie zorientowane na ochronę środowiska naturalnego i oszczędności energetyczne. Systemowe zastosowanie folii paroizolacyjnej Delta Reflex, oraz folii wstępnego krycia Delta Maxx Plus, Delta Maxx Titan lub Delta Maxx Comfort jest rozwiązaniem dającym wymierne oszczędności podczas eksploatacji budynku mieszkalnego.

Zadaniem folii paroizolacyjnej Delta Reflex jest ochrona izolacji cieplnej przed wilgocią napływającą z wnętrza pomieszczenia. Dzięki bardzo wysokiemu, bo wynoszącemu ponad 100 m współczynnikowi sd, folia ta doskonale sprawdza się w tej roli. Czterowarstwowy produkt o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne jest niemalże stuprocentową wiatro- i paroizolacją.

Folia Delta Reflex jest wyposażona w specjalny ekran, który odbija promieniowanie cieplne z powrotem do wnętrza pomieszczenia. W rezultacie oszczędza się do 50% ciepła, a ochrona cieplna budynku jest wyższa o 10%. Te wyniki zostały potwierdzone przez Instytut Fraunhofera we Freiburgu. Ekran ten spełnia jeszcze jedną funkcję, a mianowicie odbija do 30% szkodliwego dla ludzi promieniowania elektromagnetycznego.


Delta Reflex to paroizolacyjna folia, która odbija promieniowanie cieplne z powrotem do wnętrza pomieszczenia oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem  elektromagnetycznym

Kolejnym elementem systemu Delta Dach są folie wstępnego krycia: Delta Maxx Plus i Delta Maxx Titan. Produkty te powstały na bazie dobrze znanej i sprawdzonej folii Delta Maxx. Dzięki unikalnej budowie folie te charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, trwałością  i odpornością na procesy starzenia. Obie folie są otwarte dla dyfuzji pary wodnej i odpowiadają za odprowadzanie pary wodnej z izolacji termicznej na zewnątrz zachowując przy tym wodoszczelność. Folia wstępnego krycia Delta Maxx Plus jest wyposażona w pasy klejące na zakładach folii, dzięki którym możliwe staje się uszczelnienie zakładów. Takie rozwiązanie gwarantuje wodoszczelność, ale i o 30% ogranicza wymianę powietrza. Wszystko to sprawia, że zapotrzebowanie na energię maleje aż o 9%.

Kolejną propozycją firmy Dörken jest folia Delta Maxx Titan, której innowacyjność polega na tym, że posiada ona specjalny, wykonany z tytanu ekran, którego zadaniem jest odbijanie promieniowania cieplnego na zewnątrz konstrukcji dachowej. Folia ta, poza wszystkimi cechami, które posiada wspomniana wcześniej folia Delta Maxx Plus, przynosi korzyść użytkownikom w postaci obniżenia temperatury w czasie lata wewnątrz pomieszczenia  o kilka stopni Celsjusza. Jeśli budynek jest klimatyzowany, takie rozwiązanie obniża dodatkowo koszty eksploatacyjne w czasie upalnych dni.

Delta Dach to nie tylko produkty bazowe. To cała gama akcesoriów, takich jak taśmy, kleje, uszczelki, a wszystko to po to, by cały system działał prawidłowo.

Dörken Delta Folie


Źródło: Dachy, nr 9 (105) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ