Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Okno w dachu zasilane słońcem

Ocena: 0
2252

Rewolucyjne elektryczne okno do poddaszy GGL/GGU Solar jest zasilane energią słoneczną.


fot. Velux

Panel solarny znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna i od wewnątrz jest niewidoczny. W pełni naładowana bateria wystarcza na 300 cykli zamykania i otwierania. Szybkość jej ładowania jak i długość działania zależą od orientacji geograficznej i nachylenia połaci dachu, a także pogody. Pusta bateria ładuje się około 2 dni. Okno działa w nowoczesnej technologii radiowej io-homocontrol®, dzięki czemu można zamykać i otwierać za pomocą pilota zdalnego sterowania z dowolnego miejsca w domu. Produkt znajdzie zastosowanie w wykończonych pomieszczeniach, gdzie nie można poprowadzić kabli elektrycznych, a przydatne byłoby elektryczne otwieranie. Okno wyposażono w energooszczędny, bezpieczny pakiet szybowy i wydajną klapę wentylacyjną z filtrem powietrza. Produkt występuje w dwóch standardach wykończenia GGL – drewno sosnowe dwukrotnie lakierowane, GGU – drewno sosnowe klejone warstwowo pokrywane odpornym na wilgoć poliuretanem.

Panel solarny gromadzący energię znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna i od wewnątrz pomieszczenia jest niewidoczny. W pełni naładowana bateria wystarcza na 300 cykli zamykania i otwierania okna. Okno działa w nowoczesnej technologii radiowej io-homecontrol®, dzięki czemu można je zamykać i otwierać za pomocą pilota zdalnego sterowania z dowolnego miejsca w domu. Okno do poddaszy VELUX GGL/GGU Solar jest kompatybilne z innymi produktami działającymi w tym systemie, dzięki czemu łatwo staje się elementem inteligentnego domu. Szerokie możliwości programowania umożliwiają użytkownikowi dostosowanie okna do własnych potrzeb sprawiając, że jest to niezwykle komfortowy produkt. Przykładowo rano, naciskając jeden przycisk na pilocie, okno połaciowe w sypialni otworzy się na szerokość 10 cm, a po 10 minutach wietrzenia samo się zamknie. Okno uchyla się na maksymalną szerokość 22 cm, a każdorazowo można bardzo precyzyjnie określić stopień jego rozwarcia – aż do 1 %.

Energooszczędny i bezpieczny pakiet szybowy o wysokim współczynniku izolacyjności termicznej U równym 1,1 W/(m2K), gwarantuje minimalne straty ciepła w pomieszczeniu. Produkt wyposażony jest w wydajną klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która  otwierana jest również przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Okna do poddaszy VELUX Solar występują w dwóch standardach wykończenia GGL – drewno sosnowe dwukrotnie lakierowane, lub GGU – drewno sosnowe klejone warstwowo, pokryte odpornym na wilgoć poliuretanem, szczególnie polecane do kuchni i łazienek.

Silnik KSX i pilot KLR 100, dostarczane są w zestawie z oknem solarnym, od kwietnia będą dostępne również samodzielnie. Dzięki temu dowolne okno obrotowe VELUX GGL lub VELUX GGU będzie można zamienić w elektryczne okno solarne.


Źródło: Dachy, nr 3 (99) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: