Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Okno dachowe odporne na wilgoć

Ocena: 0
2086
Łazienka na poddaszu jest idealnym rozwiązaniem pod względem funkcjonalnym,
ponieważ znajduje się blisko pokoi sypialnych. Montując w niej odporne na wilgoć okna
uchylno-obrotowe PPP preSelect, można podczas kąpieli poczuć bliskość natury.
Wystarczy napełnić wannę ciepłą wodą i podnieść skrzydło do góry w oknie dachowym,
aby poczuć ciepłe słońce, orzeźwiające powietrze i napawać się pięknym widokiem.


Okno PPP preselect jest przeznaczone do pomieszczeń wilgotnych: łazienek czy kuchni

Odporne na wilgoć
Okno PPP preSelect to nowe okno aluminiowo-tworzywowe otwierane w sposób uchylny i obrotowy. Przeznaczone jest do pomieszczeń na poddaszu, w których okresowo panuje podwyższony poziom wilgoci: kuchnie, łazienki. Okno można również stosować w pomieszczeniach, w których zgodnie z życzeniem klienta ma znajdować się białe okno dachowe, np. w hotelach, pensjonatach czy biurach.


Przekrój okna: nawiewnik V35

Trwałe na lata
Okno PPP preSelect wykonane jest z wielokomorowych profili PVC, w kolorze białym (RAL 9010), które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Okno jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Tworzywo, z którego okno jest wykonane nie pochłania wilgoci i charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie kwasów czy alkoholi. Od zewnątrz okno PPP preSelect osłonięte jest profilami z blachy aluminiowej zabezpieczonej obustronnie powłoką poliestrową. Powłoka podnosi trwałość oblachowania i zabezpiecza je przed wpływem czynników atmosferycznych.

Komfort użytkowania poddasza
PPP preSelect to okno uchylno-obrotowe nowej generacji, posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od O° do 35°, co umożliwia swobodne podejście do otwartego okna oraz zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz. Funkcja obrotowa przeznaczona jest do mycia zewnętrznej strony szyby, zakładania markizy i montażu skrzydła. Nowatorski system okuć gwarantuje pełną stabilność skrzydła zarówno w wersji uchylnej jak i obrotowej. Zmianę sposobu otwierania umożliwia wygodny i funkcjonalny przełącznik preSeleet umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy, dostępny po otwarciu skrzydła


Żaluzja

Ciepły pakiet szybowy
Okno aluminiowo-tworzywowe PPP wyposażone jest w szybę termoizolacyjną z ciepłą ramką dystansową TGI. Jest to pakiet jednokomorowy 4H-16-4T z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła Uszyby = l,0 [W/m2K] wg EN 674.

Zamontowany w oknie PPP preSelect na wiewnik V35 zapewnia napływ świeżego powietrza do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie. Klamka w kolorze białym umieszczona w dolnej części ościeżnicy umożliwia łatwa obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie.

Na podstawie materiałów Fakro

Źródło: Dachy, nr 8 (104) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ