Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowy wyciąg dekarski

Ocena: 0
3456
Firma Böcker planuje w 2009 r. wprowadzić na rynek europejski kilka innowacyjnych produktów ułatwiających prace dekarskie. Pierwszy z nich to wyciąg dekarski Junior HD 24 K.

Nowy wyciąg dekarski Junior HD 24 K

Nowy wyciąg dekarski HD 24 K/0-7 firmy Böcker swoją polską premierę miał na tegorocznych targach Budma w Poznaniu. W Europie Zachodniej wciągarka już zdobyła uznanie i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

Nowość: przegub mechaniczny
Do tej pory wciągarka ta była produkowana jako wyciąg z możliwością ręcznego zamontowania przegubu, ale ze względu na jego dużą popularność oraz wygodę klientów, producent postanowił włączyć do swojej produkcji ten sam model, ale z wbudowanym na stałe przegubem zginanym mechanicznie w zakresie od 0? do 44?. Nowy Junior HD 24 K/0-7 jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem go do oferty handlowej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Przełożyło się to na pierwsze zamówienia złożone na kilka tygodni przed jego premierą. Pierwsze urządzenia są już w drodze do polskich dekarzy. 

Kompaktowe rozmiary
Seria modeli Junior stanowi kompaktową serię produkcyjną w palecie Böcker. Na wyciągi dekarskie pochyłe serii Junior składają się cztery urządzenia o zasięgach roboczych od 17,8 m do 23,8 m. Na takie wysokości windy dekarskie Junior mogą transportować ładunki o masie 250 kg. Trzy z nich napędzane są silnikami elektrycznymi, a opcjonalnie, w razie potrzeby, spalinowym silnikiem Honda. Tylko nowy Junior zasilany jest silnikiem Honda w standardzie. Dzięki solidnej, dopracowanej w szczegółach konstrukcji, windy Böcker charakteryzują się wysokim stopniem ekonomiczności i sprawiają, że są najlepszym wyborem w swojej klasie.


Junior HD 24 K z przegubem

Najważniejszą cechą wyróżniającą tę serię wciągarek jest konstrukcja zapewniająca oszczędność miejsca (długość przy wsuniętym dyszlu – 4,165 m, w transporcie 5,20 m; szerokość redukowana dzięki zsuwanej osi jezdnej z 1,29 m do 89 cm).

Wysokie osiągi
By sprostać wymaganiom klientów, firma Böcker zbudowała specjalny system do testów i oceny prototypów, części oraz komponentów. Daje to pewność, że produkowane przez nią urządzenia są wyznacznikiem najwyższej jakości.

Długoletnie doświadczenie kadry technicznej i inżynierskiej pozwoliło na budowę najbardziej kompaktowej windy dekarskiej na rynku, która została zaprojektowana z myślą o pracach wykonywanych w trudnodostępnych, ograniczonych miejscach. Obecnie większość klasycznych wyciągów jest ponadwymiarowa, dlatego praca w ciasnych miejscach staje się po prostu niemożliwa. Wyzwanie, jakim jest mobilność w wąskich uliczkach dla Juniora nie jest żadnym problemem. Dodatkowo dzięki osi jezdnej zsuwanej z 1,29 m do 89 cm i wsuwanemu dyszlowi przejazd takiej windy nawet przez standardowej szerokości drzwi nie stanowi najmniejszego problemu.

Niewielki ciężar własny HD 24 K/0-7 pozwala na jego transport  za prawie każdym samochodem osobowym (do 80 km/h). Dzięki zintegrowanym światłom winda jest widoczna w ruchu drogowym, oś hamowana oraz hamulec najazdowy umożliwiają jazdę do tyłu.


Przegub zginany mechanicznie w zakresie od 0 do 44 stopni

Załamanie na wysokości 18 m i dodatkowe 6 m na połaci dachu pozwalają wykorzystać Juniora w wielu sytuacjach i do różnego rodzaju prac na dachu.

Udźwig 250 kg oraz prędkość wciągania i opuszczania 48 m/min. świadczą o wydajności i sile Juniora, który mimo swych niewielkich gabarytów szybko dostarczy dachówkę i inne materiały budowlane na dach bez jakichkolwiek przestojów w pracy. Dzięki szynom wysuwanym z dołu możliwy jest transport z podłoża.

Dodatkowe korzyści
Böcker posiada również szeroką gamę wyposażenia dodatkowego, zawsze dostosowaną do potrzeb klienta. Grono stałych klientów, którzy zaufali wyrobom firmy Böcker stale się powiększa. Dobra jakość i innowacyjność urządzeń przekonała ich, że jest to sprzęt, który można użytkować przez długie lata.


Przegub

Będący głównym i wyłącznym przedstawicielem firmy Böcker na Polskę Windex, oprócz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń, przeprowadza szkolenia w ramach obsługi wyciągów dekarskich zakończone egzaminem UDT. Wszystkie windy dekarskie objęte są mobilnym, całodobowym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym Windex – 24h.

Na podst. materiałów firmy Windex

Źródło: Dachy, nr 2 (110) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: