Novatik - blachodachówka z efektem ułożenia na cegiełkę

Ocena: 0
4636

Novatik to marka, która na polskim rynku funkcjonuje od ponad 6 lat a od dwóch oferuje blachodachówki Premium z charakterystycznym przetłoczeniem, zgodnie z modą na minimalistyczne wzory pokryć dachowych z blachy, ceramiki i betonu. 

Blachodachówka jednomodułowa Novatik Premium z charakterystycznym wyrazistym przetłoczeniem

Novatik to pierwsza firma, która wprowadziła na rynek polski modną całkowicie płaską blachodachówkę. Pojawiło się już parę produktów konkurencyjnych, ale nadal to Novatik przoduje pod względem estetycznym. Jest to odczucie nasze, które uzasadnione jest opiniami naszych klientów, a szczególnie klientek – mówi Paweł Kubiaczyk, doradca techniczny Novatik.

Novatik Premium
Lekką blachodachówkę jednomodułową Novatik Premium z charakterystycznym przetłoczeniem należy układać z przesunięciem. Specjalne przetłoczenia w tylnej części panela wymuszają wykonanie przesunięcia, dzięki czemu praca dekarza jest automatyczna i łatwiejsza, a końcowy efekt wizualny doskonały. Wzór jest uniwersalny w zastosowaniu, ale w szczególności wybierany jest do budynków o nowoczesnej architekturze i do budynków energooszczędnych. Blachodachówka jest sprzedawana w postaci paneli o wymiarach ok. 135 x 45 cm.

Prosty montaż 
W przeciwieństwie do blach dwumodułowych czy arkuszowych, które montuje się na łatach, jednomodułowe panele Novatik układa się między łatami („topi się” je w łatach). Ten rodzaj montażu wymusza zastosowanie nieco innych obróbek blacharskich, ale nie jest trudniejszy od montażu blach dwumodułowych. 

Zarówno sam montaż, jak i obróbki wymagają jedynie zastanowienia się i być może konsultacji. Nie jest to jednak żaden problem – montaż blachodachówki jednomodułowej jest bardzo prosty. W razie pytań można skorzystać z telefonu do doradcy handlowego i z reguły krótka rozmowa rozwiewa wszelkie wątpliwości. Można skorzystać także z bezpłatnej konsultacji na budowie, z uruchamianych właśnie filmów instruktażowych czy instrukcji montażu na naszej stronie internetowej – podkreśla Paweł Kubiaczyk.

Dekarze docenią ten sposób montażu poniżej poziomu łat również ze względu na komunikację po dachu – dzięki drewnianym łatom, które znajdują się bezpośrednio pod przetłoczeniem paneli, po pokryciu można chodzić bez większego ryzyka uszkodzenia blachy czy jej wgniecenia. Montaż między łatami gwarantuje też utrzymanie prostych linii kolejnych rzędów paneli, co jest szczególnie ważne przy płaskich pokryciach. Panele mocuje się do łat wkrętami lub gwoździami.

Novatik montuje się między łatami

Dystrybucja
Firma Novatik podkreśla, że stosuje w sprzedaży bezproblemową logistykę i nawiązuje kontakty z hurtowniami tak, aby obszary ich działania nie pokrywały się. Towar jest konfekcjonowany pod zamówienie, na paletach, możliwa jest wysyłka bezpośrednio na budowę na samochodach wyposażonych w klapy hydrauliczne. 

Blachy jednomodułowe są mniej rozpowszechnione i często stają się ofiarą utartych sposobów działania przy sprzedaży pokryć dachowych. Polecamy to, co znamy. Jednak Novatik to produkt, który na tle konkurencji bardzo dobrze się broni a każdy nowy dach pokryty tą blachodachówką jednomodułową jest ambasadorem marki, która obecnie cieszy się licznymi realizacjami w całym kraju. Te realizacje z kolei werbują nowych klientów, których jedynym dylematem staje się nie wybór rodzaju, a jedynie koloru pokrycia dachowego.

Źródło: Dachy, nr 4 (232) 2019

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ