Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Naprawa dachu o konstrukcji stalowej

Ocena: 5
2265

Celem wszystkich prac w obrębie dachu o konstrukcji stalowej, wykonanych na zlecenie firmy „Big Dutchman“, było trwałe zabezpieczenie nieszczelnych łączeń świetlików kopułowych oraz przemakających zakładek blachy przy krawędzi dachu.

 

Przygotowanie blachy trapezowej do uszczelnienia

Specjalistyczny personel firmy PHU Dekpo starannie przygotował blachę trapezową do prac uszczelniających. Renowacja została przeprowadzona przy użyciu produktu Triflex ProDetail – płynnej żywicy uszczelniającej na bazie PMMA. Materiał ten charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą, szczelną przyczepnością do metali. Nie jest konieczne wcześniejsze gruntowanie podłoża.

 

Łączenie świetlika kopułowego uszczelnione za pomocą Triflex ProDetail

Ponieważ Triflex ProDetail pozwala na obróbkę nawet w temperaturze do –5°C, przeprowadzenie renowacji w grudniu nie stanowiło problemu. Dzięki całkowitemu utwardzeniu materiału już w ciągu 45 minut, aplikowana na zimno żywica PMMA umożliwia szybką i niezależną od czynników atmosferycznych realizację prac budowlanych.

 

Łączenia między blachą trapezową i świetlikiem kopułowym zostały uzbrojone włókniną i uszczelnione w sposób uniemożliwiający podmakanie

Nie ma potrzeby montażu dodatkowych mechanicznych mocowań na dachu –  stanowi to znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Potwierdzona certyfikatem odporność materiału na hydrolizę gwarantuje trwałą ochronę, a tym samym zmniejszenie częstotliwości napraw.

 

Zakładki blachy przy krawędzi dachu również zostały uszczelnione za pomocą materiału Triflex ProDetail

Dzięki temu Triflex spełnia wszystkie wymogi, jakie stawiano omawianemu uszczelnieniu. Zadowolenie z efektu prac i realizacji projektu wyraził zarówno wykonawca, firma PHU Dekpo, jak i inwestor Big Dutchman Sp.z.o.o.

Na podstawie materiałów
firmy Triflex

Źródło: Dachy, nr (161) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ