Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mobilność zawsze i wszędzie. Zestaw PKT Mobilo Prebena

Ocena: 5
2117

„PKT Mobilo” firmy Prebena to mobilny zestaw butli z powietrzem oraz reduktorem, przeznaczony do wszelkiego rodzaju narzędzi pneumatycznych. Jest to idealne rozwiązanie do prac montażowych lub serwisowych wykonywanych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnego kompresora, prądu i innych mediów.

 


Zestaw PKT Mobilo

Ta rewolucyjna technologia wykorzystuje sprężone powietrze (ponad 300 barów w butli o pojemności 1,5 litra). W pełni niezależny zestaw umożliwiający prace w każdym terenie i trudnych warunkach – bez prądu, gazu czy akumulatorów. W przeciwieństwie do urządzeń gazowych, Mobilo nie jest wrażliwe na warunki pogodowe, co oznacza, że nawet przy niskich temperaturach urządzenie jest tak samo wydajne i daje taką samą siłę.

Dzięki reduktorowi do zestawu można podłączyć praktycznie każde narzędzie pneumatyczne, począwszy od tych, których ciśnienie robocze waha się w granicach 4 barów, a kończąc na tych, które wymagają 8–10 barów. Dla wymagających istnieje także opcja Mobilo HD, która sprosta narzędziom do 23 barów. Ilość pozostałego w butli powietrza jest wskazywana przez dodatkowy wskaźnik na reduktorze.

Skórzany pas umożliwia przymocowanie butli wraz z reduktorem na biodrze, dzięki czemu można skupić się na wykonywanej czynności i zapomnieć o uciążliwych przedłużaczach, kompresorach, agregatach itp. Funkcjonalność tego urządzenia docenić można szczególne podczas prac na wysokościach lub tam, gdzie mamy ograniczony dostęp do takich mediów jak prąd.

 

 


Pas do noszenia zestawu

Specjalnie zaprojektowane butle wykorzystywane w PKT Mobilo, wykonane są z włókien, dzięki czemu są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Mogą być wielokrotnie napełniane poprzez kompresor Prebena PKT Fillmaster.

Na rok 2016 niemiecki producent rozszerzył gamę wielkości butli –teraz dostępne są pojemności 3, 4,7, 6,9 oraz 9 litrów, co daje jeszcze więcej powietrza i jeszcze większą wydajność. Dla największych butli zaprojektowano specjalny uchwyt na plecy, aby praca była komfortowa i łatwa.

Urządzenie jest pełni bezpieczne, przetestowane w najtrudniejszych warunkach i posiada niemiecki certyfikat TÜV.

 

 

 

 

 

 

 


Z zestawem PKT Mobilo pracownik ma swobodne ręce i może dotrzeć praktycznie do każdego miejsca na dachu

Zestaw zawiera:

 

  • pojemnik na sprężone powietrze do wielokrotnego napełniania,
  • reduktor ciśnienia z płynną regulacją do 10 barów,
  • pas skórzany do zamocowania butli na biodrach,
  • wąż spiralny o długości 5 m (okuty w szybkozłącza),
  • metalowe etui.


Szymon Rajczak
Prebena – Polska W. Rajczak i Syn Sp. j.

 

 

Źródło: Dachy, nr (196) 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: