Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Markizy do okien dachowych

Ocena: 5
11594

Markizy do okien dachowych Fakro pozwalają na komfortowy wypoczynek na poddaszu podczas słonecznych dni.

 


fot. Fakro

Markizy bardzo dobrze chronią wnętrze przed uciążliwym upałem, ponieważ absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz. Stanowią optymalne rozwiązanie i charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem efektem do ceny. Z przeprowadzonych przez firmę Fakro badań wynika, że markiza chroni przed ciepłem promieniowania słonecznego do 8 razy skuteczniej niż wewnętrzna roleta zaciemniająca. Ponadto, markiza przepuszcza wystarczającą ilość światła i umożliwia kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dlatego nie ma potrzeby codziennej obsługi markizy – można nią zasłonić okno na całe lato. Markiza chroni także przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem. Markiza jest banalnie prosta w montażu: wystarczy wykręcić cztery wkręty i po nałożeniu markizy ponownie je wkręcić w te same otwory.

 

 

 

Źródło: Dachy, nr 4 (100) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: