Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Łupek na domu letniskowym w stylu prowansalskim

Ocena: 5
2263

Wykonany w łupku dach domu letniskowego to przykład dokładnego rzemiosła w tym trudnym materiale pokryciowym i jednocześnie kolejny Laureat konkursu „Pochwal się dachem”

 

 

Ten piękny dach na nowym budynku mieszkalnym został wykonany przez ekipę Andrzeja Hurka, którego firma działa pod nazwą Usługi Ogólnobudowlane i Rozbiórkowe. Firmę przedstawialiśmy już w 2018 roku na łamach naszego magazynu Dachy przy okazji opisu ich realizacji dachu kościoła w Suchej. 

 

Staranność i cierpliwość

 

 

Andrzej Hurek założył firmę budowlaną ze starszym bratem Waldemarem 14 lat temu. Choć początkowo obaj koncentrowali się na murarce, elewacjach i wykończeniówce, to dosyć szybko młodszy z braci wyspecjalizował się w pracach dekarskich. Szczególnie po zatrudnieniu w firmie dekarza Emanuela Cieślara a potem też i Macieja Wendela specjalizacja dekarska tej części firmy nabrała rozmachu. Dziś panowie kryją i remontują dachy prawie w każdej technologii. Z łupkiem pracują od 2017 roku. Jest to materiał pokryciowy wymagający szczególnej staranności i cierpliwości.

 

 

Dom letniskowy w łupku

Obiekt pełni dla inwestora funkcję domu letniskowego. To piękny nowy budynek z kamienną elewacją utrzymany w stylu prowansalskim. Cała bryła składa się z trzech połączonych budynków. Kompletny dach składa się więc z połączonych trzech dachów dwuspadowych na budynkach zespolonych ze sobą ścianami. 

 

 

Ekipa Andrzeja Hurka została zatrudniona jedynie do pokrycia dachu łupkiem naturalnym, z czym niestety nie mógł sobie poradzić poprzedni wykonawca. Jej wykonawstwo to przykład fachowości i estetycznego wykonawstwa.

Dekarze oprócz pokrycia tych dachów łupkiem w systemie łuskowym wykonali również obróbki koszy w tytan-cynku oraz obróbki w blasze aluminiowej proszkowo malowanej. Dodajmy, że obróbkami blacharskimi w firmie zajmuje się głównie pan Emanuel. Wszelkie obróbki zostały wykonane przez dekarzy we własnym zakresie na placu budowy. Na dachu zastosowano jedynie gotowe rynny. Dekarze zamontowali także okna dachowe.  

 


Galeria

 

 

 

 

 

 

Opracowanie redakcyjne

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ