Izolacja nakrokwiowa - funkcjonalna i estetyczna

Ocena: 0
5143
Większość właścicieli domów docenia wartość pomieszczenia pod dachem. Z tego powodu ochrona konstrukcji dachu i optymalna termoizolacja coraz częściej są już w fazie planowania uznawane za bardzo istotne kwestie. Na uwagę zasługuje termoizolacja nakrokwiowa – o bardzo dobrych parametrach, estetyczna i funkcjonalna.

Montowana po zewnętrznej stronie konstrukcji dachu termoizolacja nakrokwiowa zapewnia optymalne docieplenie i jest łatwa w montażu

Wymagania stawiane termoizolacji dachów są z roku na rok coraz większe. Sytuacja ta wynika nie tylko z zaleceń dotyczących oszczędności energii (EnEV). Optymalna termoizolacja przynosi korzyści ludziom i środowisku. Daje ona oszczędność energii, redukuje emisję szkodliwych gazów, obniża koszty ogrzewania i podwyższa komfort mieszkania. Za najskuteczniejszą metodę izolacji dachów uznaje się dzisiaj powszechnie termoizolację na krokwiach, gdyż polega ona na stworzeniu jednolitej powłoki izolacyjnej na całym dachu.


BauderPIR – nakrokwiowa termoizolacja z płyt poliuretanowych, łączonych na piór i wpust

Systemy termoizolacji na krokwiach zwiększają komfort użytkowania pomieszczeń, przynosząc równocześnie wymierne korzyści – oszczędność kosztów na etapie budowy i oszczędność na wydatkach na ogrzewanie podczas użytkowania.


Funkcjonalność
Termoizolacja nakrokwiowa BauderPIR zapewnia optymalne docieplenie oraz daje się łatwo i szybko zamontować. Stanowi ona jednolitą warstwę z płyt poliuretanowych, którą montuje się zwyczajnie po zewnętrznej stronie konstrukcji dachu. Mocowanie za pomocą specjalnych wkrętów systemowych Bauder Spezialschraube zapewnia pewne przymocowanie.

Różnorodność płyt BauderPIR sprawia, że w jednym cyklu roboczym można zamontować nawet ponad trzy warstwy ocieplenia. Spodnia warstwa kryjąca spełnia funkcję paroizolacji. Na stronie wierzchniej znajduje się warstwa kryjąca z zachodzącym zakładem (może to być również papa polimerobitumiczna, która służy jako druga warstwa odprowadzająca wodę).


Warstwę środkową stanowi zabezpieczona warstwa z wydajnego materiału termoizolacyjnego, jakim jest poliuretan.


BauderPIR PLUS (WLS 024) z obustronną powłoką z aluminium oraz ze szczególnie wytrzymałą papą polimerobitumiczną po stronie wierzchniej


BauderPIR TP-Kombi (WLS 024) ze spodnią płytą gipsowo-włóknową 8 mm do malowania, tapetowania lub tynkowania


BauderPIR SWE (WLS 024) z warstwą izolacji akustycznej o grubości 40 mm (WLG 035)


BauderPIR SDS (WLS 028) z obustronną włókniną mineralną oraz dyfuzyjną papą polimerobitumiczną po stronie wierzchniej

Firma Bauder oferuje płyty BauderPIR w siedmiu wersjach:
  • BauderPIR SWE – płyta do izolacji termicznej i akustycznej,
  • BauderPIR Plus,
  • BauderPIR SF,
  • BauderPIR SDS – dyfuzyjny element termoizolacyjny,
  • BauderPIR TP-Kombi – płyta termoizolacyjna przeznaczona do tapetowania, malowania lub tynkowania,
  • BauderPIR AZS – płyta termoizolacyjna do stosowania w połączeniu z termoizolacją pomiędzy krokwiami,
  • BauderPIR MDE/MSE – termoizolacja i wytrzymałe podłoże w jednym elemencie.
Estetyka
Termoizolacja na krokwiach jest nie tylko najbardziej skuteczną metodą termoizolacji. Jest ona również opłacalna i zapewnia estetyczny efekt wizualny. Deskowanie znajdujące się na krokwiach może stanowić efektowny element wykończenia wnętrza. Dodatkową zaletą jest oszczędność drewna, gdyż wysokość krokwi nie musi być dostosowana do grubości warstwy termoizolacyjnej, lecz wystarczy, jeśli będzie dostosowana tylko do wymagań konstrukcyjnych. Dotyczy to zarówno starego, jak i nowego budownictwa.

Źródło: Dachy, nr 9 (153) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ