Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Gwoździarki bębnowe Prebena

Ocena: 5
2503

Kontynuując tematykę gwoździarek pneumatycznych marki Prebena, w przeciwieństwie do opisywanych w ostatnim wydaniu DACHÓW gwoździarek listwowych na gwoździe łączone w pakiety plastikiem oraz papierem, w tym wydaniu omówię gwoździarki bębnowe.

 

 

W tym typie urządzeń gwoździe łączone są w rolki drutem pod kątem 16?. Główną różnicą wynikającą z takiego typu łączenia gwoździ jest pojemność magazynka. Gwoździarki bębnowe mogą pomieścić zdecydowanie więcej gwoździ w magazynku, bo aż do 400 sztuk, podczas gdy w gwoździarkach listwowych mieści się maksymalnie 80 sztuk. W oczywisty sposób zmniejsza to częstotliwość ładowania. Podczas prac, gdzie nie zużywa się zbyt dużych ilości gwoździ, nie ma to większego znaczenia, jednak tam, gdzie zapotrzebowanie na gwoździe jest duże, np. przy biciu palet, skrzyń lub deskowaniu, warto zastanowić się nad gwoździarką bębnową.

Główni przedstawiciele bębnowych gwoździarek Prebena to przede wszystkim model 5F-CNF57 na gwoździe o średnicy 2,1–2,5 mm i długości od 25 do 55 mm. To małe, lekkie i poręczne urządzenie idealnie sprawdza się przy budowie konstrukcji drewnianych, szkieletów czy podczas deskowania, lecz także przy zbijaniu opakowań drewnianych typu palety i skrzynie.

Kolejnym urządzeniem o podobnym zastosowaniu jest model 6F-CNW83, który obsługuje gwoździe o średnicy 2,5–3,1 mm i długości od 45 do 80 mm. Jest nieco większym urządzeniem, lecz nadal poręcznym i dobrze wyważonym. Dostęp do magazynka jest bardzo prosty, co umożliwia szybkie uzupełnienie gwoździ.

Model 7F-CNW90 posiada szeroki zakres średnicy gwoździ od 2,5 do 3,1 mm i długości od 45 do 90 mm. Duży zakres obsługiwanych gwoździ pozwala na wykonanie tą gwoździarką wielu różnych typów prac, od deskowania, przez zbijanie skrzyń, palet, po łączenie konstrukcji drewnianych.

Dla osób, które potrzebują wbić jeszcze dłuższe gwoździe, została zaprojektowana gwoździarka 9F-CNW100 EPAL, która wbije bez problemu gwoździe o długości do 100 mm i średnicy od 2,8 do 3,4 mm. Jest to solidne urządzenie, lecz dzięki dodatkowej rączce pozwala na wygodną pracę obiema rękoma.

W ofercie Prebeny znajdziemy także gwoździarkę bębnową do przybijania papy. Model 4X-CNZ45 bez problemu poradzi sobie z gwoździami typu „papiak” o średnicy 3,1 mm i długości od 19 do 45 mm.

Niemieccy konstruktorzy stawiają duży nacisk na ergonomię swoich urządzeń, aby praca nawet z tymi większymi urządzeniami nie była męcząca. Podczas wielogodzinnej pracy urządzenia muszą być poręczne, dobrze wyważone i niezawodne. Istotną kwestią jest także serwis i dostępność części zamiennych oraz obsługa posprzedażowa urządzeń, na którą klient może liczyć podczas korzystania produktów z logiem Prebena.

 

 
 
 

Szymon Rajczak
Prebena Polska

Źródło: Dachy, nr (202) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: