Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dekarze na dach - jak wybrać odpowiednią firmę dekarską?

Ocena: 0
2349
Przed nami wiosna, czyli okres, kiedy pogoda pozwala nam na kontynuowanie lub rozpoczęcie wszelkich prac budowlanych. Zwłaszcza tych, które dzieją się na wysokości - czyli na dachu. Wybór odpowiedniej ekipy nie jest łatwy, a to przecież jedna z kluczowych kwestii - pokrycie ma nam posłużyć na lata. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dekarza.

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domu. Niezwykle ważne jest, aby został odpowiednio zamontowany, gdyż tylko to da nam gwarancję bezpiecznego użytkowania. Nieprawidłowo ułożona blachodachówka może przeciekać, powodować zawilgocenia, a nawet możliwe jest pojawienie się grzybów i pleśni. Aby temu zapobiec, należy pamiętać, że oprócz wysokiej jakości materiałów, warto również dobrze rozejrzeć się na rynku usług dekarskich i wybrać firmę, która swoje usługi wykona na najwyższym poziomie.

Cena - czynnik, który gra kluczową rolę

Przy podejmowaniu decyzji bardzo często kierujemy się ceną. Jednak są takie sytuacje, w których ten właśnie czynnik najlepiej odłożyć na drugi plan. O ile warto porównać cenę wybranej blachodachówki u różnych dystrybutorów czy producentów i wybrać najbardziej korzystną ofertę, w przypadku wyboru firmy - niekoniecznie. Wyższa cena usługi ma bardzo często przełożenie na jej jakość. Często dotyczy to chociażby ilości osób, które będą zaangażowane podczas wykonywania zlecenia - ma to znaczny wpływ na czas realizacji prac. Warto też zwrócić uwagę, czy firma dekarska kształci swoich pracowników i stara się poszerzać ich wiedzę. Da nam to gwarancję, że pracownicy są zaznajomieni z innowacjami technologicznymi i znają nowe, ciekawe rozwiązania stosowane w branży. Godne zaufania przedsiębiorstwa dekarskie zwracają również uwagę na bezpieczeństwo swojej ekipy, a to jeden z najważniejszych czynników. Nikt nie chce mieć nieprzyjemności związanych z wypadkiem na budowie.


Wiedza to najważniejszy element

Dobry dekarz to taki, który inwestuje w swoją wiedzę, zna się na nowościach rynkowych i dokłada wszelkich starań, aby to co robi, było wykonane jak najlepiej. Aby osiągnąć wysoką jakość usług niezbędne umiejętności pozyskuje się dzięki doświadczeniu, szkoleniom i pogłębianiu swojej wiedzy. Wybierając firmę zwróćmy uwagę, czy należy ona do stowarzyszenia zrzeszającego rzemieślników - celem takiej inicjatywy jest organizacja szeregu szkoleń, integracja środowiska i wsparcie merytoryczne członków. W Polsce najprężniej działającym podmiotem jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, do którego należą najlepsze firmy dekarskie oraz najwięksi producenci np. blachodachówki.

Poznaj skrywaną wiedzę dekarską


O ile jako właściciel domu czy innej inwestycji, nie musimy mieć pełnej wiedzy na temat montażu dachu, to dobrze, jeśli znamy chociaż jej podstawy. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w których nasza niewiedza może doprowadzić do szeregu błędów, jakich dopuszczą się wykonawcy. "Dekarz, jeszcze przed rozpoczęciem robót, powinien sprawdzić połacie dachowe pod względem ich wykonania: przede wszystkim należy je zmierzyć i zweryfikować, czy zachowane są wymiary i kąty. Ważne jest, aby łaty zachowywały pomiędzy sobą równe odległości i jednakową grubość" - tłumaczy Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez. Jedną z najczęstszych konsekwencji nieprawidłowo wykonanej usługi, jest pojawienie się grzybów lub pleśni. Walka z nią jest uciążliwa i wręcz niemożliwa do wygrania, jeżeli mamy do czynienia ze źle położoną blachodachówką. "Ekipa dekarska powinna zadbać o dobrą wentylację okapu i kalenicy oraz wystrzegać się błędów montażowych opierzeń komina i koszów. Jeżeli do takich dojdzie, możliwość powstania pleśni i grzybów jest wręcz pewna" - kontynuuje Antoni Luberda.


Wybór firmy dekarskiej nie jest prosty, dlatego szukając odpowiednich fachowców, skorzystajmy z opinii znajomych, rodziny lub informacji w Internecie. Pomocne nam będą również powyższe rady, dzięki którym nadzorowanie prac nie będzie dla nas niemożliwe.

Źródło i zdjęcia: Blachotrapez
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: