Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dach - jak to łatwo powiedzieć

Ocena: 5
2239

Wykonawcą kolejnego dachu nagrodzonego w konkursie „Pochwal się dachem” jest Jerzy Romanow, właściciel i szef firmy „ROMANOW Ciesielstwo-Dekarstwo” (www.dach-dom.com).


Cała inwestycja to trzy obiekty – łącznie ok. 500 m2 dachu.

Firma znana jest na rynku jako firma podejmująca się najtrudniejszych zadań zarówno w budowaniu od podstaw, poprawiania dachów jak i wykonywania ekspertyz czy opinii technicznych.

Współpraca z inwestorem i projektantami tego skomplikowanego dachu była wzorcowa. Rozmowy i kontakty dotyczyły w szczególności rozwiązań technicznych związanych z wyborami materiałowymi i możliwymi do zastosowania technikami montażu. mało popularnymi w tym regionie.

Dach zawiera ciekawe elementy architektoniczne: łuki, zaokrąglenia, wklęsłości itp. Te urozmaicenia to największy atut tego obiektu. Pod względem design’u dach jest bardzo ciekawy, a pomysł architektów niepowtarzalny. Teraz, kiedy wykonano już elewacje, cały obiekt wygląda wspaniale.

Niewątpliwie, dodatkowym atutem tego dachu jest to, że zastosowano materiały najwyższej jakości: dachówkę karpiówkę firmy Wienerberger, system rynnowy Rheinzink, łupek firmy Cupa Pizarras, blachy aluminiowe firmy Prefa, aluminiowe siatki okapu firmy Mage. Dodatkowego blasku dodaje dachowi perfekcyjny montaż łupku, segmentowych obróbek i montaż systemu rynnowego na falistych okapach.

 

 

 

 

Więcej: Dachy  nr (157)

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: