Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Automat do zgrzewania krawędziowego

Ocena: 5
1864

 

Firma Herz, produkująca automaty zgrzewające do pap bitumicznych i membran z tworzyw sztucznych, rozszerza ofertę o serię urządzeń do zgrzewania materiałów dachowych o nazwie Roofon R. Dotychczasowe urządzenia doskonale nadawały się do zgrzewania hydroizolacji na płaszczyznach, lecz nie do końca sprawdzały się w miejscach sąsiadujących np. z pionowymi attykami czy na krawędziach. Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaprezentował specjalną wersję automatu do zgrzewania „krawędziowego”.

 

 


Zgrzewarka Roofon R w porównaniu do modelu Roofon, posiada zmienioną konstrukcję sanek prowadzących, rolki dociskowej oraz dyszy zgrzewającej. Umożliwia to ustawienie przestawienej dyszy w odległości zaledwie 2 cm od pionowej ściany. Dzięki temu zakłady zgrzewanego materiału mają wymagane 4 cm szerokości.

Pas hydroizolacji na połaci mocuje się talerzykami aż do miejsca jak najbliżej attyki, natomiast od strony ogniomuru dysza zgrzewa 4-centymetrowy szew, który po uplastycznieniu zostaje dociśnięty przez rolkę. W ten sposób powstaje homogeniczne, szczelne połączenie. Dla pewności zgrzewane są także mocowania mechaniczne. Dla zabezpieczenia strefy zgrzewania poprzeczki sanek są wyposażone w płytkę zapobiegającą unoszeniu się zgrzewanego materiału i wydostawaniu się gorącego powietrza poza strefę zgrzewu. Po zakończonej pracy dyszę zgrzewającą ręcznie przestawia się do góry, w pozycję spoczynkową.

 


Zintegrowane potencjometry umożliwiają bezstopniową regulację prędkości, temperatury i wydatku powietrza. Poza wersją podstawową automatu dostępna jest także wersja Roofon R Dig, wyposażona w cyfrową regulację prędkości zgrzewania i wyświetlacz temperatury.

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (177) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: