Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Aktywne paroizolacje

Ocena: 0
7108

Firma Klöber prezentuje nową wersję systemu wykonania wewnętrznych barier ograniczających przenikanie pary – tzw. aktywnych paroizolacji (regulatorów przepływu pary).


fot. Klöber

Z całej rodziny (Wallint) aktywnych paroizolacji firma Klöber oferuje w Polsce dwa rodzaje – Wallint 3 eco (sd = 3 m) i Wallint 10 eco (sd = 10 m). Produkty te dzięki odpowiednio dobranym oporom dyfuzyjnym (współczynniki sd) znajdują zastosowanie w większości izolowanych termicznie dachów spadzistych, wykonywanych w naszym regionie klimatycznym. Wallint 3 eco to regulator przepływu pary, który świetnie sprawdza się w systemie z membranami o wysokiej paroprzepuszczalności (np. membrany Permo), układanymi bezpośrednio na krokwiach. Natomiast w konstrukcjach dachowych, w których membrany dachowe montuje się na pełnym deskowaniu, niezbędne jest zastosowanie aktywnej paroizolacji o większym oporze dyfuzyjnym, czyli Wallint 10 eco.

Regulatory przepływu pary Wallint, w systemie z membranami dachowymi Permo, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie izolacji poddasza niezależnie od pory roku, nawet w przypadkach niedostatecznej wentylacji pomieszczeń. Umożliwiają one rozwiązanie często występującego problemu gromadzenia się wilgoci między płytami gipsowo-kartonowymi a paraizolacją, zapewniając przepływ nadmiaru pary wodnej przez termoizolację na zewnątrz.

Aby zagwarantować skuteczną ochronę przegrody dachowej i poddasza w każdych warunkach, niezbędne jest szczelne połączenie kolejnych pasów układanej folii przy pomocy taśm samoprzylepnych Wallint LD, jak również uszczelnienie połączeń folii z innymi elementami, np. ścianami bocznymi, kolankowymi przy pomocy masy klejąco-uszczelniającej Pasto.


Źródło: Dachy, nr 3 (99) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: