Zawody dekarzy w Chudobie

Ocena: 4.1
1803

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi "Dla Chudoby" już po raz piąty organizuje Regionalne zawody dekarzy, które odbędą się 5 sierpnia 2018r. na placu rekreacyjno-sportowym w Chudobie.

Trofea z zawodów dekarskich w Chudobie czekają

Zawody dekarzy to kolejne przedsięwzięcie Stowarzyszenia promujące Chudobę jako wioskę dachów i dekarzy. Po raz pierwszy zawody zostały zorganizowane w 2012 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się w cyklu rocznym, obecnie odbywają się co dwa lata. Taka forma rywalizacji dekarzy jest jedną z niewielu organizowanych w Polsce i Europie. Impreza jest okazją do spotkania się środowiska dekarzy przy zabawie i rywalizacji na dachu. W każdej z dotychczasowych edycji udział brało po 5 brygad dekarskich z terenu kilku województw.

Trzyosobowe brygady mają za zadanie w ciągu 4 godzin wykonać pokrycie konstrukcji małego daszku blachodachówką wraz ze wszystkimi akcesoriami (folia, łaty, rynny itp.). Materiały dostarcza organizator, narzędzia i sprzęt drużyny organizują we własnym zakresie. Prace muszą być wykonywane zgodnie z przepisami BHP. Komisja oceniająca składa się z przedstawicieli firm sponsorujących materiały do zawodów oraz z przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy. Uczestnicy zawodów otrzymują puchary i nagrody rzeczowe.

Zawodom towarzyszą atrakcje dla gości - m.in. konkursy,  koncerty i zabawa taneczna.

Patronat nad imprezą objęła PIP oraz Cech Rzemiosł Różnych z Oleska, patronat medialny - miesięcznik DACHY.

Regionalne zawody dekarskie w Chudobie - tak wyglądały w 2016r.
Zapraszamy w 2018!

Źródło i zdjęcia: Redakcja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ