Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Szkolenia dekarskie w firmie Gro-Dach

Ocena: 5
3272

 

W dniach 23–26.02.2010 w siedzibie firmy Gro-Dach w Rąbieniu k. Łodzi odbył się cykl szkoleń dla dekarzy.

 


Wole oczka, folie, rynny, karpiówki – szkolenie w Gro-Dachu przyniosło jego uczestnikom wiele cennych informacji
Fot. Gro-Dach


W dniach 23–26.02.2010 w siedzibie firmy Gro-Dach w Rąbieniu k. Łodzi odbył się cykl szkoleń dla dekarzy.

W pierwszym dniu uczestnicy szkolenia wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez firmy Lindab i IVT. Lindab przedstawił sposoby montażu blach dachówkowych i blach PLX na rąbek stojący. IVT omówiła rodzaje i sposoby montażu materiałów dodatkowych, takich jak: taśmy kominowe (poprawna obróbka komina), mocowanie dachówek i gąsiorów.

W drugim dniu odbyło się szkolenie ze sposób montażu dachówki karpiówki Koramic, ćwiczenia z rozmierzania i rozrysowywania krążyn pod wole oko. Uczestnicy szkolenia nabyli również teoretyczną wiedzę w zakresie stosowania folii Corotop.

Trzeciego dnia Velux zaprezentował szeroką gamę produkowanych okien dachowych; dekarze mieli również możliwość montażu okien dachowych i kolektorów słonecznych. Przy tej okazji omówione zostały najczęstsze błędy w czasie montażu okien popełniane przez dekarzy, wynikające często z braku wiedzy lub rutyny.

Firma Euronit przybliżyła uczestnikom szkolenia swoje dachówki oraz płytkę włóknocementową, często wykorzystywaną na obróbki pasów podrynnowych, facjatek i kominów.

W ostatnim dniu szkoleń omówione zostały podstawowe zasady montażu gontów i typowych obróbek dachowych oraz systemy rynnowe Marley.

 

 

 

Uczestnicy szkolenia wykazywali duże zainteresowanie szkoleniami, czynnie w nich uczestniczyli i zadawali wiele pytań doradcom technicznym firm biorących udział w szkoleniu.

Wszyscy dekarze otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu i zdobycie wiedzy.

Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ