Stabilny rynek pokryć dachowych

Ocena: 0
2208

Według danych raportu przygotowanego przez PMR, wielkość rynku pokryć dachowych w najbliższej przyszłości ustabilizuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych i wyniesie ok. 65 mln m².


Polacy wybierają blachę i dachówki

Z danych raportu PMR "Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 – Prognozy rozwoju na lata 2016-2021" wynika, że wśród pokryć dachowych największą popularnością cieszą się blacha oraz dachówki. Udział dachówek ceramicznych i betonowych w rynku wynosi łącznie 47-48 proc. Na ostatnim miejscu znajdują się pokrycia bitumiczne o udziale nieprzekraczającym 10 proc.


Trwałe pokrycie

Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego od producentów pokryć dachowych wymaga się najwyższej jakości produktu. Dachówki swoją popularność zawdzięczają trwałości materiału połączonej z nienaganną estetyką. Zarówno beton jak i ceramika to materiały, których żywotność sięga nierzadko kilku pokoleń – mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas. Producenci inwestują w jakość, szukając coraz to nowszych rozwiązań wpływających na wygląd, parametry i odporność na zabrudzenia.

Wygodne poddasze

Już na etapie planowania budowy wymarzonego domu inwestor może wpływać na charakter i późniejsze koszty utrzymania inwestycji. Dachówki wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno pod względem temperatury, jak i akustyki. Wolniej się nagrzewają, co ma wpływ na temperaturę panującą w pomieszczeniach na poddaszu. Ten typ pokrycia lepiej izoluje od zgiełku ulicznego, a podczas deszczu hałas uderzających kropel nie jest uciążliwy. Zastosowanie dachówek na budynkach z poddaszem sprawia, że nie wydajemy kroci na klimatyzację oraz możemy cieszyć się ciszą i spokojem – tłumaczy Łukasz Nowakowski.

Monier Braas Sp. z o.o.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ