Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ruukki inwestuje w zakład Piristeel w Finlandii

Ocena: 5
4277

Firma Ruukki Construction zdecydowała o zainwestowaniu niemal pięciu milionów euro w zakład Piristeel w Finlandii. Piristeel to producent elementów bezpieczeństwa dachowego i systemów rynnowych. Inwestycja wspiera strategię wzrostu firmy, poprawiając możliwości w zakresie dostaw pokryć dachowych i rozszerzając asortyment produktów. Program inwestycyjny rozpocznie się na początku roku, a zakończy w roku 2024.

 

 

Ruukki chce oferować swoim klientom najlepsze usługi, dostarczając kompletny pakiet dachowy od jednego dostawcy. Kompletny pakiet zawiera także produkty bezpieczeństwa dachowego i systemy rynnowe Piristeel.

Rozwój zakładu Piristeel umożliwi sprzedaż produktów bezpieczeństwa dachowego i systemów rynnowych na wszystkich rynkach obsługiwanych przez Ruukki: w Finlandii, całej Skandynawii, krajach nadbałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej. Każdy obszar rynkowy ma własne produkty, a ta inwestycja pozwoli na lepsze dopasowanie produktów do potrzeb klientów.

„Inwestycja bazuje na dobrej współpracy z naszymi klientami. Modernizujemy nasze urządzenia produkcyjne i rozbudowujemy zakłady, by lepiej obsługiwać klientów w różnych obszarach rynkowych. Udoskonalenia wpłyną także na poprawę wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa pracy. Dodatkowo, korzystanie z nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń produkcyjnych sprawi, że nasze działania będą bardziej zrównoważone,” mówi Jouni Metsämäki, SVP, Roofing, Ruukki Construction. 

Zakład Piristeel wchodzący w skład Ruukki Construction znajduje się w Kauhava, w regionie Ostrobotnii Południowej i zatrudnia około 100 pracowników. Pozostałe fabryki Ruukki w Finlandii znajdują się w Alajärvi i Vimpeli. W grudniu 2021 roku firma Ruukki ogłosiła inwestycję o wartości 8 milionów euro dla zakładu w Vimpeli. Ponadto na początku lutego firma Ruukki przejęła większościowe udziały w szwedzkiej firmie Dala-Profil AB dostarczającej rozwiązania z blachy dla dachów i fasad.

 

Źródło: Ruukki

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: