Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Podsumowanie działalności i nowe plany SSD

Ocena: 5
3423
Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy podsumowało swoją działalność w 2009 roku.

Uczestnicy spotkania w Sławkowie
Fot. ŚSD


Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy podsumowało swoją działalność w 2009 roku. Podczas spotkania 16 grudnia 2009 r. w karczmie „Austeria” w Sławkowie zarząd omówił poszczególne szkolenia, plany dotyczące organizacji Dnia Dekarza oraz seminarium, z którego wynika, że należy kontynuować praktyczne szkolenia dla nowych adeptów sztuki dekarskiej.

Ustalono, że Dzień Dekarza w 2010 roku zostanie zorganizowany 12 czerwca w Sławkowie. Na obchody wraz z rodzinami zaproszeni zostaną także dekarze nie należący do ŚSD.

Zarząd Stowarzyszenia zobowiązał się do opracowania w I kwartale 2010 r. szczegółowego harmonogramu prac związanych z przygotowaniem festynu.

Na zakończenie spotkania odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia, którą poprowadził zaproszony ks. Robert Żwirek. Śpiewano kolędy wraz z zespołem muzycznym oraz złożono sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Źródło: Dachy, nr 3 (123) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: