Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pierwsza na rynku wentylacja z rekuperatorem do okien dachowych

Ocena: 0
2817

Firma Velux w styczniu br. wprowadza do oferty nowy, zaawansowany technologiczne i energooszczędny produkt do okien dachowych – naokienną wentylację Velux z rekuperatorem. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku.
Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem montowana jest na zewnątrz, nad oknem dachowym

System ten oferuje użytkownikom wiele korzyści – odzysk ciepła, wysoką wydajność wymiany powietrza oraz ochronę przed hałasem.

Świeże i ciepłe powietrze zimą


Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem typu ZOV ogrzewa świeże powietrze napływające do domu, ciepłem odzyskanym z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie zapewnia rekuperację na poziomie około 75%. Tym samym straty energetyczne powodowane przez wentylację zostają ograniczone do minimum, a co za tym idzie - zmniejszają się wydatki poniesione na ogrzewanie.

                    Naokienny system wentylacyjny Velux znacząco zmniejsza straty ciepła, które normalnie
                    bezpowrotnie ucieka z wywiewanym powietrzem

Zimą zwracamy wyjątkową uwagę na szczelność pomieszczeń. Zapominamy jednak, że brak wymiany powietrza może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Jak wynika z badania Grupy Velux „Barometr Zdrowych Domów”, Europejczycy, którzy nie wietrzą domów są dwukrotnie bardziej narażeni na choroby i alergie niż ci, którzy wietrzą je 2-4 razy dziennie – podkreśla Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy Velux - Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o wentylację z rekuperatorem, która pomoże zadbać o właściwą wymianę powietrza na poddaszu i zdrowie jego mieszkańców.
Wyposażając okno dachowe w naokienną wentylację Velux z rekuperatorem użytkownicy mogą teraz przewietrzyć pomieszczenie bez zimna i przeciągów, niezależnie od pory dnia i temperatury na zewnątrz. Dzięki wysokiej jakości wymiennym filtrom powietrza, system gwarantuje ciągłą wymianę zużytego i wilgotnego powietrza na świeże. Mieszkańcy poddasza będą mieć więc pewność, że klimat w pomieszczeniu jest optymalny, odpowiedni dla ich samopoczucia i komfortu.

Działa, gdy okno jest zamknięte

Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem jest bardzo prosta w montażu i użytkowaniu. Instalowana jest na zewnątrz, nad oknem dachowym i jest niewidoczna od środka.

                                     Filtry powietrza można wymieniać

Od strony dachu wygląda bardzo estetycznie, gdyż jest idealnie dopasowana do rozmiaru okna i koloru oblachowania. Aby uruchomić wentylację i cieszyć się świeżym powietrzem, nie trzeba uchylać okna. Wystarczy włączyć urządzenie do prądu i otworzyć klapę wentylacyjną, w którą standardowo wyposażone są okna dachowe Velux z górnym systemem otwierania. Urządzenie może więc pracować nawet, gdy nikogo nie ma w domu. Jest także wodoszczelne - mieszkańcy poddasza nie muszą martwić się o zalanie mieszkania podczas deszczu.

Energooszczędna renowacja


Takie rozwiązanie to także dużo większa oszczędność i elastyczność niż wprowadzenie większego scentralizowanego systemu w całym budynku. Urządzenie można zamontować na każdym etapie użytkowania okna. Dzięki temu, w zależności od potrzeb i możliwości, użytkownicy mogą zdecydować się na instalację tylko w kilku wybranych pomieszczeniach, w których przebywają najczęściej. Co więcej, produkt daje możliwość indywidualnej konfiguracji i wyboru jednego z dziewięciu poziomów pracy. W ten sposób, w każdym wnętrzu można ustawić inną intensywność przepływu powietrza - od 11 do 28,5 m3/h, w zależności od rodzaju wybranego filtra.

                    System wentylacji można indywidualnie konfigurować i ustawiać go na jeden z dziewięciu
                    poziomów pracy oraz wybierać różną intensywność przepływu powietrza


Wentylacja z rekuperatorem szczególne zastosowanie znajdzie w przypadku remontu lub adaptacji poddasza. W takich sytuacjach instalacja centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła bardzo często jest niemożliwa lub wiąże się z wysokimi kosztami. Montaż rozwiązania firmy Velux nie wymaga dodatkowych prac i nadkładów finansowych. Wystarczy jedynie doprowadzić zasilanie w okolice okna - wyjaśnia Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny firmy Velux. Wentylacja z odzyskiem ciepła to doskonałe rozwiązanie do sypialni i pokojów dziecięcych. Nawet na najwyższym trybie system pracuje bardzo cicho. Dodatkowo ogranicza poziom hałasu z zewnątrz aż o 44 dB i nie zakłóca snu, zapewniając wysoką jakość powietrza. Urządzenie jest także bardzo energooszczędne – na piątym poziomie intensywności przepływu powietrza zużywa jedynie 0,18 W/(m2/h), czyli 26 kWh na rok. Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem typu ZOV nie ogranicza żadnej funkcji okna. Może być instalowana razem z roletami zewnętrznymi i markizami sterowanymi elektrycznie.
Przeznaczona jest do montażu w dachach o kącie nachylenia od 20 do 60° na oknach obrotowych Velux Nowej Generacji GGL i GGU z górnym systemem otwierania, o szerokości 78 i 94 cm, a od maja 2017 roku także o szerokości 114 cm.
Źródło: Velux
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: